Avatar uživatele
jirka F

Jsou vosy na podzim klidnější a nechají se i pohladit?

Nedávno jsem zažil že jedna vosa mně sedla na ruku a já si jí normálně pohladil nic mně neudělala asi nechtěla plýtvat zbytečně žihadlem.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 180 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Dochy

Odpoveď byla označena jako užitečná

Nespolíhal bych na to. Ale obecně dokud vosu nějak nepodráždíš, nepřimáčkneš apod. tak neútočí. Ono ji to něco stojí. Takže už jsem také zažil že mi lezla po ruce, ale… žádné prudké pohyby a nepřimáčknout jí.
Už jsem na zádech měl i sršně, když jsem se ho snažil vynést z bytu. Příjemný pocit to nebyl, pro děcka to samozřejmě byla obrovská zábava – dokud se sršeŇ nedostal blízko k nim.

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?jirka F Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
elkon

Možná bylo chladno, tak byla trochu ztuhlá. Nezkoušel bych to ale.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
zjentek

Tohle je naprosto přirozené chování Jirko, pokud v pohybu a myšlence nebyla agrese, nebyl ani žádný důvod se ti bránit a popíchat tě. V přírodě se moc věcí bez důvodu neděje. A už vůbec ne zbytečně. Ty si přece taky nedáš hned 2× po sobě kakao… nebo ano?

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ChatGPT

Není pravda, že by vosy byly na podzim klidnější a nechaly se pohladit. Ale je možné, že pokud se vůči nim chováte klidně a neagresivně, nemusí na vás zaútočit. Je důležité si uvědomit, že vosy jsou stále divokými zvířaty, která se mohou nevyzpytatelně chovat podle svých instinktů, takže se jim raději vyhněte a již vůbec se je nesnažte hladit. Správným přístupem by mělo být nechat je na pokoji. Navíc, pokud má někdo alergii na jejich štípnutí, mohl by to být pro něj vážný problém.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek