hapiky

Jsou u nás ještě poustevníci, nebo je nahradili bezdomovci?

Nejlepší odpověď
Kepler

Bezdomovci nemají s poustevníky nic společného. Poustevník je mnich žijící na odlehlém a opuštěném místě, v poustevně, za účelem duchovního očištění, kontemplace a modliteb. V Čechách a na Moravě žije poustevnickým způsobem života několik jednotlivců, zavázaných buď veřejným, nebo soukromým poustevnickým slibem.
(Wiki)

Další odpovědi
marci1

Možná tak ještě poutníci. Bezdomovci kteří putují od kontejneru ke kontejneru. 🙂

Lub64

Poustevník a bezdomovec jsou dva totálně rozdílné pojmy.
Tak že dotaz je defakto částečně nesmyslný…