Avatar uživatele
Frogman

Jsou tohle všechno povinné prohlídky?

Tady: http://www.vi­talia.cz/speci­aly/preventiv­ni-prohlidky/muzi/ jsem našel pár prohlídek, které by se měly provádět, ale jsou všechny nutné a povinné? Já si nepamatuji, že by mi třeba někdo vloni kontroloval cholesterol.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? marci1 před 3167 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
ivzez

Obsah cholesterolu a tukových látek v krvi je obsaženo v laboratorním vyšetření krve. Jestli byly hodnoty v pořádku (což lze ve Vašem věku předpokládat), nemusel se o nich doktor zmiňovat (většinou se mluví o těch výsledcích, které v pořádku nejsou).
______
Oprava překlepu

Upravil/a: ivzez

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
isteron

Cholesterol sa kontroluje z bežného krvného odberu. To spraví aj sestra na ambulancii praktického lekára. Vzorku zoberiete do bio laboratória , alebo to odvezú za vás sami. výsledok vám môžu oznámiť. To patrí medzi bežné úkony v amb. prakt. lekára, alebo internistu.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
marci1

Povinné nejsou, ale jedná se o preventivní prohlídky, které hradí zdravotní pojišťovna. Myslím si, že každý by si měl svůj zdravotní stav hlídat a nechat si jej zkontrolovat. Měl by znát svůj krevní tlak, cukr, cholesterol, preventivně se nechat vyšetřit kvůli onkologickým onemocněním apod. (viz Tvůj zdroj). Navštiv svého praktického lékaře a nech si preventivní prohlídku udělat. 🙂♥

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
da ny

Do 18 let jsou preventivní prohlídky (po 2 letech) povinné.
Od 18 jsou „dobrovolně povinné“, je to zákonné právo občana ČR a mělo by být v zájmu každého člověka se k lékaři objednat/dostavit. ;)
Např. u zubních prohlídek (minimálně 1× ročně) se několik let „uvažuje“ o tom, že pacient, který se pravidelně nedostavuje k těmto prohlídkám by v budoucnu neměl mít žádný příspěvek ZP na protetiku. Musel by vše hradit z vlastních prostředků. Při nedostatku stomatologů by to mohl být vážný problém (možná, by něco takového jinak již dávno platilo).

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Zdraví