iceT

Jsou surové diamanty pod vodou\ve vodě neviditelné?

Doplňuji:
No,diamanty zrovna po ruce nemám,ale zaujalo mě,jak chtěli pašovat surové diamanty v lahvi vodou…

Nejlepší odpověď
anonym

Ne, jsou vidět i pod vodou – jednak nejsou vždy ´bezbarvé´, alehlavně má diamant poměrně vysoký index lomu světla, takže i pod vodou vytváří optické rozhraní.
Doplňuji:
Nevím, jaké pašování máš na mysli – ale pokud bude lahev neprůsvitná a celníci ji neotevřou, proč ne?
;-D

Další odpovědi
cochee

Surový diamant je poměrně škaredý šutr a ve vodě je zcela jistě dobře vidět. Dobře vidět je i broušený, ad mowla, indexy lomu vody a diamantu jsou velmi různé (voda – 1,33, diamant – 2,42). A knedlik123: diamant sice hoří dobře, ale nelze s ním přiložit do kamen, nevzplanul by 🙂 mám pocit, že ve vzduchu jej nezapálíš vůbec a v atmosféře čistého kyslíku s velkými problémy. Jsa zapálen už však hoří dobře, při teplotě cca 800°C (opět ale v atmosféře O₂).

isteron

Pošli ten diamant, vyskúšam to. Ak neodráža slnečný lúč, nemal by. Aj priezračné sklo nie je viditeľné.

knedlik123

Naopak, jsou dobre viditelne. Neviditelnost je jen u brousenych. A dobre hori, kdyz bys nemela nic do kamen na prilozeni.