Petr__

Jsou podle vás tresty za vraždu nízké?

Odpovědi
quentos

Jak kde. Jsou země, kde za ni můžete v klidu dostat úhrnný trest v řádu set tisíc let (viz zdroj). Obzvlášť mě pobavil případ Allana W. McLaurina, původně odsouzeného na 20 750 let. Odvolal se a uspěl – trest mu byl snížen o pět set let :{DD>

Zdroj: https://en.wi­kipedia.org/wi­ki/List_of_lon­gest_prison_sen­tences

Kryšpín

V Česku určitě, na př. v našem přátelském státě USA může vyfasovat i sto let

Lů18

No, záleží asi na soudci, někdy jsou tresty řekla bych, že akorát, někdy jsou měnší než třeba trest za krádež, apod. .. Co mě, ale hodně znepokojuje jsou tresty ,které padly v posledních pár letech, kdy vrah zavraždil i více lidí než jednoho a psycholog/psychi­atr, který ho vyšetřoval ho uzná jako blázna, který nejednal vědomě, a soud ho pošle do blázince na léčení. To je pro mě naprosto neadekvátní trest.

Hans51

Trest za vraždu nižší než za krádež? Ale ne, to přeci nejde. Stačí nahlédnout do trestního zákoníku a zjistíte, že za vraždu je odnětí svobody 10 až 18 let (základní skutková podstata), zatímco za krádež je odnětí svobody max. 2 roky, případně zákaz činnosti nebo propadnutí věci.