Kepler

Jsou plastová okna s dvojsklem vakuovaná?

Tvrdila mi to baba ze správy nemovitostí. Podle mně je to blbost. To by na jeden m2 skla tlačilo 10 t! Exaktně řečeno 1 MPa atmosférického tla­ku.

Nejlepší odpověď
led

Máte pravdu.

Pozrite si v odkaze:
„Opravník obecně oblíbených omylů – VAKUOVANÉ DVOJSKLO
…Izolační "schopnost“ vakua je při výrobě izolačních dvojskel nahrazena naplněním meziskelního prostoru plyny, které mají výrazně nižší tepelnou vodivost než vzduch…"
zdroj: https://www.dvere-okna.eu/178-problemy-oken-omyly-vakuovane-dvojsklo.html

aliendrone

Kepler>>> Bídáku alchymisticko-lučební, s laboratorním pláštěm flekatým a od žíravin propáleným! Svými od etanolu umolousanými pařáty se ti zachtělo sápat se po svatém grálu oboru fyzika?

1MPa je cca 10kg/cm2! A 1m2 má 10000 cm2! A to nemluvím o tom, že normální atm. tlak je pouhých cca 100kPa! Tudíž jen těch 10t jsi trefil, chjo… Ergo zůstaň v pekle svých bublavých jedem páchnucích baněk, mezi posvátné vyvolené do fyzneberáje máš provždy VSTUP ZAKÁZÁN!!! ;) :D :D

TREST za takovou drzou nehoráznost >>> až do večera budeš poslouchat ve smyčce: https://www.y­outube.com/wat­ch?v=WAXOzhlzvP0 !! A po setmnění napíšeš RUSKY referát o tom, co nám píseň sděluje za poselství! ;) :D :D :D :D :D :D :D :D ;)

Ještě se někdo diví, proč ceny alkoholu tak rostou? Jasně, že dle zákona nabídky-poptávky MUSÍ růst, když nám ostatním ho Kepler většinu vychlastá, ženský nám utahá (proto je pořád bolí hlava a jsou vyčerpané nebo nasrané), takže nikoliv chudák Babiš, ale KEPLER ZA VŠECHNO MŮŽE! Zločinec!;) :D :D :D ;)

Ale jinak ti Keplere přeji HEZKÝ VÍKEND! :D ;)

led

aliendrone, chápem vaše rozčúlenie, že vám Kepler uzavrel prístup k vašej odpovedi, kde ste mohol excelovať vašim integrovaným počítačom v dutine lebečnej. Ale dožičte aj mne, prostej predhistorickej čarodejnici, aspoň chvíľku, len mikrochvíľku, trochu slávy pred vami

aliendrone

Pozoruhodně přesně jste trefila důvod mého rozčilení, klobouk dolů! Příslušně přenastavuji odhadovanou hodnotu Vaší nebezpečnosti a upravuji prioritu v nevyhnutelném terminačním procesu! ;) :D :D