Boy 13

Jsou opravdu telefonní hovory a SMS zprávy přes síť GSM šifrovány dostatečně?

Mobilní telefon v dnešní době využívá opravdu téměř každý. Zabezpečují operátoři na českém trhu (O2, T-mobile, Vodafone) telefonní hovory, aby je někdo nemohl odposlouchávat? nebo SMS zprávy, aby je nemohl nikdo číst? Nemůže nějaký hacker doma sedět a mít nějaký program a třeba pouze zadata například telefonní číslo + 420 123 456 789 a poslouchat telefonáty a číst SMS anebo poslat přes sms zprávu nějaký škodlivý vir nebo kód a odposlouchávat telefonáty a celkově mít přístup k fotkám a videím v mobilu?

Nejlepší odpověď
aliendrone

Samotné šifrování je z dnešního úhlu pohledu směšné, kdejaký tablet ho rozlouskne – výkon na to má. Pochop, v době kdy se zavádělo byly úplně jiné HW prostředky, TEHDY to bylo šifrování přiměřeně bezpečné.

Ale o snadnosti takového šmírování bych rozhodně nemluvil. K odposlechu potřebuješ dodatečné speciální HW prostředky (např. naklonovat SIM, případně hacknout poskytovatele apod.) a to už není jen tak pro každého. Tak jednoduché jako ve filmech to zdaleka NENÍ. V tomto ohledu se můžeš bát leda tak státních institucí (ty to ovšem ani NEMUSÍ dělat, mají přímý přístup) nebo OPRAVDOVÝCH profíků, ti prozměnu se ale tebou zabývat NEBUDOU, mají důležitější (výnosnější) věci na práci, než noname človíčka. ;) :)

Další odpovědi
Mc Merkurion

… ale to víš, že může, nic nejni stoprocentní…