Jsou obvodní lékaři za vodou ?

Dnes jsem nakoukl do své elektronické zdravotní knížky a tam zjistil,že má lékařka dostává za to,že jsem u ni registrovaný,mě­síčně nějakých,necelých 70 korun.Znamená to,že když má registrovaných,při­bližně,1000 pa­cientů,dostává jen za to necelých 70 tisíc korun měsíčně + úkony ?

Nejlepší odpověď
anonym

Vem si, že jedou na své triko, platit pronájem (pokud není ve svém), energie, sestru apod. Taky je okleštilo MZ a už pomalu nemůžou předepsat ani acilpyrín a každého musí poslat za odborníkem a pacient jen obíhá a platí poplatky, mimochodem, těch 30 korun je příjem praktického doktora.

Další odpovědi
anonym

Obvoďáci platí nájmy, sestry, vybavení ordinace, léčiva, energie, pojištění, telefony a spoustu dalších, pro běžného pacienta neviditelných položek. Nevím od jaké částky se už počítá stupeň „za vodou“, ale myslím, že kdejaký řemeslník by s obvoďákem neměnil. A to i proto, že když řemeslník už vydělával, tak budoucí lékař měl před sebou ještě mnoho let náročného studia.

egroups

To u6 se to zvedlo dokonce na 70Kč?Když jsem si to zjistoval kdysi davno,bylo to kolem 30Kc.Safra,chtel bych byt taky soukromnik,ktery by dostaval automaticky pausal za to,ze ma v evidenci klienta,ktery obcas jednou za cas neco potrebuje.A kdyz potrebuje,tak mu to jeste k tomu nauctuju.A navic pracovat jen 4 hodiny denne,jako nase obvodacka.To je krasny socialismus.A­korat,ze za socialismu by ti doktori nesmeli stavkovat,ze maji furt malo!

anonym

Jistě, + 30,– regulační poplatek. Němci to měli lepší vychytané, platilo se čtvrtletně kolem 250,–, teď mají plné pokladny tak to zrušily.U nás plné pokladny nebudou nikdy, tak se poplatky nezruší, ale spíš zvýší.

Zdroj: http://zpravy­.idnes.cz/nemec­ko-zruseni-regulacnich-poplatku-d88-/zahranicni.as­px?c=A121109_173249_zah­ranicni_ts

bolak

barbakan: že bych si založil praxi? :))

anonym

Založ a přišel bych k tobě na vyšetření prostaty! 😁

Sůwa

To se budeš psát Dr.Bar ? Abys tu pak náhodou nezačal škodit…

anonym

Snad Dr.Bol 🙂