Gendero

Jsou nejaky agentury, ktery obsazuji herce primo do filmu do hl. role?

Myslim i pro zacatecniky.

Elkon: Nejsem, ony ty agentury existuji, ale jen pro herce, co vim a je se ptam ze zvedavosti

Nejlepší odpověď
Drap

Ne, nejsou.

Další odpovědi
elkon

Ty musíš být hodně naivní, když takto uvažuješ. Herce si vybírá režisér a většinou pomocí castingu. Výjimečně je do hlavní role herec znám předem a to tak, že je role napsána přímo jemu „na tělo“.

Hlada

Do hlavních rolí se vybírají herci, často je už scénář přímo napsán pro konkrétního herce. Nenapadá mě příklad neherce v hlavní roli. Taková agentura by se neuživila. Agentury mají databáze neherců a ty nabízejí pro reklamy, komparz, seriály, scripted reality a pod., takže kdo chce, zahrát si může.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Gendero

Elkon: Nejsem, ony ty agentury existuji, ale jen pro herce, co vim a je se ptam ze zvedavosti

Drap

Pro herce ano, ale ne pro začátečníky a agentury pouze zajistí , pokud se jim to podaří, práci a ne hlavní roli.