gnosis

Jsou nejake statistiky, kdy nejpozdeji (napr. v letnich mesicich) a kde v cechach snezilo? a cim to bylo zpusobeno?

nemyslim horske oblasti treba nad 800mnm. co me k otazce vede: bydlim v Beskydech, 400m. nad morem, a uz 5 hodin temer v kuse huste snezi. co si o tom myslite? na to, ze je 3. kveten a za mesic a neco zacina leto je to zvlastni ne?:)

Nejlepší odpověď
Drap

Statistiky o počasí na celém území republiky se vedou. Jsou zřejmě uloženy u Českého meterologického ústavu. Asi ale nejsou volně přístupné.
Občas se to stává, pamatuji si, že padal sníh ve výšce cca 360 m 9.května.Bohužel už si nepamatuji rok.

Další odpovědi
mosoj

Neobvyklé to není. Ledoví muži jsou až 12.,13.,14.,15­. Pamatuji že několikrát sněžilo na 1. máje.
Neobyvklé jsou ale ty vysoké teploty v dubnu a velmi prudké a vysoké změny teplot. Dále je neobvyklé že stále fouká velmi silný vítr ať je zima nebo horko.
Ten způsobuje velmi rychlé odpařování vody a tím velké sucho.