Kelt

Jsou nějaké normované vzdálenosti mezi určitými objekty v naší zemi?

Například sloupy pouličního osvětlení nebo něco podobného. Existují sloupy pouličního osvětlení a pak sloupky, kde je čtyřmístné číslo. Jsou tyto sloupy umístěny ve stejné vzdálenosti od sebe a to bez ohledu na to, zda je to Znojmo, Kolín a pod. Nebo kromě těchto objektů, nevíte o něčem jiném. Jde i o to změřit si rychlost chůze podle určité vzdálenosti. Děkuji i za případné informace a názory. A krokoměr, nějakou aplikaci, nebo GPS nemám

Nejlepší odpověď
Dochy

Jo. Kilometrovníky na silnici. Pak značky před přejezdem (90, 180, 270m). Osvětlení se dává do vzdáleností podle charakteru ulice a konkrétního typu osvětlení. Ale s ohledem na místní podmínky. Takže tím se podle mně řídit nemůžeš.

Další odpovědi
elkon

Pro veškerá elektrická zařízení existují normy a případně prováděcí předpisy. A krokoměr není problém do mobilu stáhnout. Např. tento: https://www.au­tovylet.cz/apli­kace-krokomer-do-mobilu-pro-android-je-zdarma-zkuste-ji-taky/

Filip84

Ano, existují, lampy pouličního osvětlení jsou, obvykle, od sebe vzdáleny 25 m, stejně tak patníky u silnic. Ale neplatí to vždycky.

Však měř: uvidíš! 🙂