Zacheus

Jsou na hranicích mezi Luhanskou a Doněckou lidovou republikou hraniční kontroly (zajímá mě hlavně období před 24. 2.)?

Odpovědi
Pepa25

Domnívám se, že ne. Tyto „lidové republiky“ jsou loutkové státy, fakticky vše tam zajišťují Rusové a je navázána na Rusko. A to už dávno před 24. 2. 2022: např. už v lednu 2021 byl oznámen plán na vytvoření „ruského Donbasu“ na území celých oblastí, takže ruská agrese se chystala dlouho, i když to mnozí nechtěli vidět…

Zdroj: https://web.ar­chive.org/web/202101­28200722/https://www­.pravda.com.u­a/news/2021/01/28­/7281527/

led

máte na mysli 24.2.2022 a staršie…
Od roku 2014 tam stoja a bojujú proti sebe armáda Ukrajiny a ozbrojené armády oboch predtým samosprávnych oblastí a neskôr samostatných republík (neuznaných medzinárodne, okrem uznania z Ruskej federácie). Takže kontroly sú. Neprejdete bez dokladov.
Zdroj: informácie nájdete vo verejných informáciách médií, veľakrát sú obalené množstvom prázdnych slov.

led

Prečo všetci zabúdajú na obdobie 2014–2022 vo Východnej Ukrajine? Na boje a mŕtve deti v Luhanskej a Donbasskej oblasti? Alebo to nebolo a problém nastal až teraz, keď umierajú deti už v celej Ukrajine?

Filip84

Obávám se, že proto, protože o Ukrajině, Rusku a spol., čerpají informace z bulváru, hospodských kydů, nebo jiných, podobně „hodnotných“, zdrojů.

Filip84

Dobrý dotaz!

Ale obávám se, že Ti tady na něj nikdo nedokáže dát opravdu potvrzenou odpověď, leda by znal osobně někoho z Luhansku, či Doněcku.

Oba ty státy de iure neexistují, de iure jsou to části Ukrajiny. Jako státy je uznává pouze Ruská federace (a Jižní Osetie, ale to je de iure Gruzie a Gruzie je neuznává, takže nic), a krom toho, oni nemají, ani Doněck, ani Luhaňsk, pod kontrolou celé území (něco jako Somálsko – tam faktická pravomoc vlády končí za hranicí Mogadisha, v lepším případě, a za příčinou příznivého počasí), takže je klidně možné, že checkpoint je tam taky „za příčinou příznivého počasí“. 🙂