Karel51

Jsou možné platby každým ,,chytrým" mobilním telefonem?

Přemýšlím o koupi nového telefonu a dosud mám aplikaci, že mohu používat telefon podobně jako platební kartu. Setkal jsem se s názorem, že snad tato aplikace nefunguje v každém ,,chytrém" telefonu. Je tomu opravdu tak? Mám si dát pozor při výběru telefonu abych o tuto možnost nepřišel?

Nejlepší odpověď
Dochy

Potřebuješ podporu NFC, pak by to mělo fungovat. Většina chytrých telefonů to umí, ale asi ne všechny.

Další odpovědi
Arne1

Podpora NFC je naštěstí parametr, který většina obchodníků neutajuje. Přesto doporučuji si to zkontrolovat i u dalšího obchodníka. Bohužel, i spousta lepších značek v cenách kolem 4000 Kč to neumí – je nutno hledat.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.