dust8

Jsou makakové pro lidi vždy nebezpeční?

Nejlepší odpověď
annas

"Opice v Indii stále častěji útočí na lidi.

"Indie řeší stále častější agresivitu opic. Makakové, kteří jsou vytlačováni ze svého přirozeného prostředí, útočí na lidi a někdy tyto případy končí i lidskou smrtí. Řešení je složité, opice jsou totiž posvátná zvířata.

Konflikty mezi lidmi a opicemi byly v minulosti zřídkavé, zvířata totiž žila daleko od lidí a nepřicházela s nimi do styku. Jenže v posledních letech se zejména makakové dostávají do blízkosti lidí čím dál častěji. Proč? Rozsáhlé kácení lesů, klimatické změny a další faktory spojené s lidskou činností vedou k tomu, že opice se stěhují do oblastí lidských sídel, kde najdou alespoň nějakou potravu, nejčastěji na skládkách, ale mnohdy také přímo na ulicích a v lidských domovech

https://ct24.ces­katelevize.cz/ve­da/2825630-opice-v-indii-stale-casteji-utoci-na-lidi-pomoci-ma-veda

--
I v domácím chovu mohou makakové ublížit Jsou nebezpeční, nevyzpytatelní, útoční atd.

Více v odkazu na článek " Chov opic by si měl každý rozmyslet, jsou nevyzpytatelné a nebojí se zaútočit

rozhlas.cz/veda-technologie_pri­roda/chov-opic-by-si-mel-kazdy-rozmyslet-jsou-nevyzpytatelne-a-neboji-se-zautocit_20120830­1802_amanouro­va