sisinec123

Jsou lubrikační silikonové gely „jedlé“?

Odpovědi
Drap

Neměly by uškodit. Jako potravina se však nepoužívají, jsou určené k něčemu jinému.

Kepler

Silikony, správněji polysiloxany, jsou chemicky velmi i biologicky velmi stálé a inertní. Jsou i zdravotně nezávadné. Z toho vyplývá, že jsou i nestravitelné. Při požití by tedy intoxikace neměla nastat, ale celkem lze předpokládat, že ve formě gelu vyvolají řídký případ s hustým běháním. To je ale jenom moje domněnka, protože mě ještě kupodivu nikdy nenapadlo papat lubrikační gel.

Edison

Tak třeba ten na protahování kabelů bych jíst fak raději nezkoušel. 😁