Ewíík

Jsou Fakta ve Filmu Šifra mistra Leonarda pravdivá ?? Nebo pouze vymyšlená nebo upravená ?

Nejlepší odpověď
arygnoc

nejsou vymyšlená.
jenom pouze spolu nesouvisí.
Jde o umělé konstrukce.

Další odpovědi
michael69

Já budu oponovat.Jsou tam nesmysly a bláboly.Dokonce vyšla kniha,která uvedené skutečnosti ve filmu dává do reality v souvislosti se známými historickými fakty.Pokud se budete zajímat trochu o historii,bude Vám ten film připadat jako kýčovina. Takových filmů je ale spousta.Často minulost „romantizují a idealizují“.Sku­tečnost bývá však prozaičtější,ale kupodivu mnohem barvitější než samotný film.Takovým příkladem je např. film „Bathory“,který z „Čachtické paní“ udělal oběť, přestože je jasně doloženo (písemně z té doby),že ona dáma byla skutečně taková jak se to dnes o ní ví.Patrně trpěla sadistickou psychickou poruchou,jak by řekla současná lékařská věda.Filmy jsou hezké pro pobavení,ale skutečnost je mnohem lepší.

suaeda

Film podle předlohy od Dana Browna je výborně zpracován. Ale co je či není pravdy to si musí každý přebrat sám. Pravdou je, že katolická církev hodně věcí za staletí pozměnila tak, že dnes se můžeme jen dohadovat.
Např. na tomto webu jsou zajímavé informace. Ale jak jsem uvedl v úvodu, vše jsou jen dohady. Přesná fakta se asi nikdy nedovíme.
http://www.ce­rrn.estranky.sk/clan­ky/mix/UZJK

Drap

Většina věcí je pravdivá, ale jsou poskládána v jiných souvislostech tak, aby tvůrcům vznikl zajímavý a napínavý příběh.