dust8

Jsou podezřele levnější, pokud jde o nájem a prodej, domy a byty v rizikových místech, kde je často devastují záplavy?

A pořád se najdou lidi, kteří na to naletí a pak se diví?

Nejlepší odpověď
mosoj

Takové domy nechť si majitel nechá. Žádná pojišťovna je běžně nepojistí.
Takže co je na tom podezřelého?

Další odpovědi
Kepler

V tom má mosoj vyjímečně pravdu, že domy v záplavových oblastech jsou nepojistitelné. Zpravidla obce ani takové oblasti nezahrnuje do územního plánu. Možná, že se pořád najdou blbci, kteří nemovitost koupí, protože si nezjistí vše potřebné. Teoreticky by pozemek mohl odkoupit stát, aby jej zahrnul třeba do projektu suchého poldru. To je celkem logické řešení a má dvojí výhodu: omezí povodně a zadrží vodu v krajině. Zatím ale tyto snahy a projekty (jako kolem dolního toku Bečvy) nemají od státu pochopení.