Avatar uživatele
Bobek 2

Jsou dnes ještě veřejné hodiny užitečné?

Řídíte se někdy pouličními hodinami, hodinami na kostelní nebo radniční věži, na autobusovém nebo vlakovém nádraží? Nebo jsou dnes už zbytečné, když každý má svůj mobil? Kdybyste měli na obecním úřadě nebo v radě obce rozhodovat o tom, jestli na nejfrekventova­nějších místech vaší obce zřídit veřejné hodiny (pokud tam ještě nejsou), zdálo by se vám to jako dobrý nápad, nebo jako zbytečné vyhazování peněz?

Zajímavá 0 před 1555 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
quentos

Mně ano.
Někdy jsem příliš línej se podívat na hodniky. A co teprve když spěchám na vlak – tam jde o vteřiny a pohled na pouliční hodiny zabere méně vteřin než odhrnout rukáv, podívat se na hodinky (ano, ty ještě nosím), natož vytahovat z kapsy mobil.

Upravil/a: quentos

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Kepler

Jako doplňkové zařízení to beru ze stejných důvodů jako quentos. Ještě by mohly nějak hezky odbíjet, jako kostelní hodiny. Nebo v každou celou hodinu spustit světelnou show.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
nyjono

Pro mně taky ano.
Hodinky už léta nenosím a tak nepotřebuju z vytahovat a zapínat mobil.
Někde to je designová záležitost.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
led

Pokiaľ ukazujú správny čas, nielen 2× denne, sú dobrou pomôckou.
Rovnako aj zvonenie kostolných zvonov, ak máte trpezlivosť počítať údery srdca do venca, povedia vám na diaľku aj hmle, koľko je hodín.
(pre neznalých, srdce je to, čo vo vnútri zvonu udiera do spodu zvonu https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Zvon )

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Drap

jsou

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Arne1

ano

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek