HelaVarinska

Jsou barevné nedioptrické čočky do očí nějak škodlivé?

Odpovědi
anonym

Ano – mohou být.
Mohou zkreslovat obraz (zhoršovat vidění) a tím nadměrně namáhat oči (oční svaly i čočku). A mohou také dráždit rohovku (od slzení až k zánětu).

led

Zjavne máte na mysli farebné kontaktné šošosvky. Farebné sú len v miestach, kde je dúhovka, tam, kde je zrenička, sa nefarbia, aby neskresľovali farebné videnie.
Môžu byť rovnako škodlivé ako dioptrické, alebo rovnako neškodlivé. Záleží od ich kvality, citlivosti oka, a dodržiavaní predpísanych postupov pri ich používaní.

Akýkoľvek predmet, ktorý si nasadíte na očnú buľvu, t.j. aj kontaktné šošovky, môžu na oko nepriaznivo pôsobiť. Poraďte sa s odborníkom – zdravotníkom, nie predavačom – ktorý chce predať, aby mal zisk.
ukážka takejto stránky:
http://www.kon­taktne-sosovky.sk/typy-sosoviek/farebne-sosovky/c-910/?utm_source=go­ogle&utm_medi­um=cpc&utm_cam­paign=Farebne-sosovky-slovo

italiano

Pokud je správně používáš, tak ne. Je to to samé jako kdybys měl na očích čočky normální, akorát jsou barevné :D