Avatar uživatele
df

Jsme první vyspělou civilizací na této planetě?

Jak nám předkládá oficiální historie, nebo zde byly civilizace, ktere byly dál než my jsme dnes?

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? annas, paul1, aliendrone před 42 dny Sledovat NahlásitNejlepší odpověď
Avatar uživatele
hapiky

Pokud byly, "zasekly" se na určité úrovni, protože po nich nejsou žádné stopy. Že by létali do vesmíru je téměř vyloučené.
Spíše je možné, že Zemi navštívili Mimozemšťané. Ti lidstvo posunuli dopředu, ale jen omezeně. Další vývoj byl pomalý, určitě ne tak jak se to děje dnes.
https://nedd.tiscali.cz/…

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
led

Nie.
1 - Ak pozrieme podľa spôsobu života bola
civilizácia barbarská - lovci, pastieri
civilizácia feudálna - roľníci, mestá
civilizácia technologická - priemysel, motor, elektrika, atóm, kozmický výskum
tieto civilizácie nevznikali a nešírili sa rovnomerne vo svete, takže nemožno urobiť akúsi celosvetovú pevnú čiaru, oddeľujúcu civilizácie od seba.
2 - Geograficky - regionálna
oblasť euroázie (centrum v oblasti Stredozemného mora)
oblasť Stredná a Východná Ázia (čína-India - tichomorie)
oblasť Mexiko a severozápadoandská oblasť južnej Amerika
3 - podľa Biblie
4 - podľa náboženstva

poznámka
mnohí rozdeľujete aj politicky, podľa farby pokožky, podľa majetku
a dnes je moderné deliť civilizáciu sveta aj na "demokratickú (Americka a Pro Ukrajinu) a neprijateľnú (Ruskú)

Takto by ste mohli pokračovať ďalej...

Upravil/a: led

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
annas

Téměř shodná otázka je na a netu,. Originální otázku, k níž se nedá odpověď najít na netu, či v archivu nemáte? Vaše věc, ale pak nepoukazujte na jiné originální otázky, u nichž musíte přemýšlet., protože odpověď není na netu.,
------

Mohly na Zemi před miliony let existovat vyspělé civilizace?
Existovaly na Zemi technologické civilizace před člověkem?
a další

https://www.google.com/…

Mohly na Zemi před miliony let existovat vyspělé civilizace?

V archivu najdete otázku.
Věříte tomu, že existovala pradávná civilizace na Zemi, po které není ...
www.odpovedi.cz › otazky › verite- tomu- ze- existovala- pradavna- civilizace. . .

Byla doopravdy Atlantida ?
https://www.odpovedi.cz/…

Z historie vím, že se mluvilo o Atlantidě a jiných cilvilizacích. Ale dnes už o nih není příliš slyšet.

Třebaže se na první pohled jedná o čiré sci-fi, tato myšlenka vyvolává řadu nepříjemných otázek. Byli bychom schopní existenci takových civilizací vůbec odhalit? Na jaké stopy bychom se měli při jejich hledání zaměřit? A co to všechno znamená pro hledání života ve vesmíru?

Podobnými myšlenkami se v minulosti zaobíral nejeden spisovatel či scenárista. Stačí vzpomenout třeba na kultovní díla H. P. Lovecrafta, která jsou na myšlence, že Zemi od prvohor obývalo hned několik generací vyspělých bytostí, z velké části založená.

Do vědeckého hávu tak otázku existence dávných vyspělých civilizací hodila až docela nedávno dvojice amerických astronomů v časopisu International Journal of Astrobiology. Svůj koncept pojmenovali po stařičké epizodě kultovního sci-fi seriálu Pán času "siluriánskou hypotézou". Studium takovýchto myšlenek je podle nich důležité především kvůli hledání inteligentního života ve vesmíru.

Na rozdíl od řady dalších astrobiologických konceptů navíc můžeme siluriánskou hypotézu testovat už nyní, přímo na Zemi. Fakt, že dosud o žádné vyspělé civilizaci v geologické minulosti naší planety nevíme, nemusí příliš znamenat. Dokonce i dnes pokrývají lidské stavby méně než jedno procento zemského povrchu.

Různí environmentální badatelé navíc dokázali, že drtivá většina známek po existenci technologické civilizace mizí maximálně po statisících až milionech let. Když vynecháme možné artefakty na oběžné dráze nebo v našem kosmickém sousedství, budovy, inženýrské stavby i samotní zástupci daného druhu se rychle obrátí v prach..

Na rozdíl od všeobecně rozšířeného názoru totiž mohou být následky lidské činnosti poměrně selektivní a na hony vzdálené typickému hromadnému vymírání třeba v důsledku pádu asteroidu. Nelze vyloučit, že zasahují hlavně nenápadné a málo rozšířené organismy, které se stejně ve fosilním záznamu nezachovávají, a naopak pomáhají progresivním vysoce přizpůsobivým skupinám.

To samozřejmě neznamená, že se zde před pětapadesáti miliony let proháněli příslušníci technologické civilizace. Samotnou možnost, že takové kultury mohly kdysi na Zemi, ale i jiných Zemi podobných planetách, existovat, bychom však neměli pouštět ze zřetele. Jako ve všech podobných případech se navíc ukazuje, že vysoce spekulativní úvahy, ať už pravdivé, nebo ne, v novém světle ukazují i zdánlivě uzavřené přírodovědecké problémy a nutí nás přehodnotit starší, nezřídka mylné, názory.

GA Schmidt, A Frank (2018): The Silurian hypothesis: would it be possible to detect an industrial civilization in the geological record? International Journal of Astrobiology, online.

Upravil/a: annas

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
aliendrone

Pokud jde o technologické civilizace, tak nikoliv. Taková by po sobě zanechala stopy, venkoncem to zvládli i kambričtí trilobiti (a že trilobit má do civilizace DOST daleko). Existence jiných typů civilizací, než technologických je diskutabilní, ale vyloučit to dost dobře nejde. Pravděpodobnost neurčitelná, ale dá se předpokládáat, že VELMI nízká. :)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Moccaa

Vynalezli jsme lední hokej, více nepotřebuji. Zdar.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
paul1

Vyspělejších civilizací bylo před námi hodně, naše se zdá nejvyspělejší. Aztékové, Mayové, Inkové, Asyřané, Féničané, Minojci, Etruskové, Sumer, Atlantida, starověký Egypt, starověké Řeckom a další byli na hodně vysoké úrovni.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Filip84

Historie je věda faktografická, tzn. mohu dokázat, nemohu dokázat. Předkládá, tedy, závěry, které může dokázat, avšak ty apriori nevylučují, že neexistují jiné podklady, na základě kterých bude učiněn závěr odlišný.

Pro nás je velký problém dokládat cokoli pod třicetiletou válku, protože to byl tak rozsáhlý konflikt, že toho spoustu zničil. Bavit se, na faktografické úrovni, o něčem starém tisíce, desetitisíce, let, opravdu nejde.

Takže ano, možné to je. Zamysli se nad tím, co by zůstalo po nás, za desetitisíce let, když nás "definují" tuny plastu, skla a kovů. A ještě za předpokladu, že by - například - tady byla voda a další civilisace by byla v místě, kde je teď voda.

Je neskutečně pyšné říci, na základě závěrů naší ubohé vědy, že jsme "první vyspělou civilisací". Nevíme to.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
adam grolig

ne

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
alik360

Je tu jistá možnost, ale teď můžeme jen polemizovat.

0 Nominace Nahlásit

Diskuze k otázce
Avatar uživatele
df

Paul, po materialisticke stránce a technické úrovni asi ano. Zaniklé civilizace určitě byly vyspělejší po stránce duchovní.

Avatar uživatele
aliendrone

led>>> Ó háďátko roztomilé, (nejen) jedovými vlastnostmi bohatě obdařené... ;) :)
Mám dotaz, není "barbarská civilizace" tak trochu protimluv? ;) :D :D

Za úmyslné matení aliendrona uděluji důtku, v případě opakování prohřešku budu NEKOMPRIOMISNĚ vyžadovat osobní ÚSTNÍ omluvu! Po 23.hodině PŘIROZENĚ. ;) :D :D

Avatar uživatele
led

Aliendrone z Drakona, "Po 23.hodině PŘIROZENĚ." ktorého času?

Avatar uživatele
led

Vážený cudzinec na planéte Zem aliendrone. Neviem, ako to fungovalo vo vašej hviezdnej sústave Drakon (Vinie sa okolo Malého medveďa), v časoch pred 5ooo rokmi, keď ste nám Pozemšťanom ukazovali, kde je sever, Barbari na Zemi vladli "barbarské" civilizácie, ktoré nepoznali štátne útváry. Neskôr to bolo všeobecné pomenovanie kmeňov žijúcich mimo rímskeho a gréckeho Stredomoria

Avatar uživatele
aliendrone

led>>> Ó rtíky jahůdkovými obdařená, myslím přirozeně po 23. hoditě TOHO času, kdy šly dětí dávno do hajan a v TV se vysílají pořady/filmy s rozpustilým obsahem. Překvapena? ;) :D :D

Avatar uživatele
df

Moccaa, gratuluji ti velice. Buď štastný

Avatar uživatele
Moccaa

Díky, též.

Nový příspěvek