Rokio

Jsem úchyl, když držím celibát?

Můj otec řekl, že celibát drží jenom mniši a šeptišky. Pokud to drží někdo jiný, tak je úchyl. Jsem tedy úchylem, když držím celibát.

Hlasujte v anketě

Odpovědi
Nuk nuk

jiná odpověď

Je hodně lidí, kteří drží celibát naprosto dobrovolně a nemusí být ani věřící, natož v nějakém řádu. Je mnoho lidí, kteří celibát považují za určitý druh duševní očisty.

Úchyl je trochu někdo jiný, že. Slovem „uchyl“ se naopak označuje člověk, který má problémsvou sexualitu udržet na uzdě, takže se u něj dá sotva hovořit o celibátu.

Drap

jiná odpověď

Nedá se to takto hodnotit. Pokud ti to vyhovuje, nikomu jinému to neubližuje, tak proč ne. Je to tvoje volba.

jirka F

jiná odpověď

Přesně tak nedá se soudit pokud ti to tak vyhovuje.

bububabu

ne