Lotr2008

Jsem špatný člověk, když odmítnu uprchlíka z Ukrajiny, i když na to má můj byt kapacitu?

Panelák kde bydlím je celej plnej Ukrajinců a jedni mě požadali, jestli by jsme si k sobě s ženou nevzali ukrajinsou ženu s dítětem ale já odmítl. Prý jsem špatný člověk. Je to ale můj byt a já přeci nemohu je tak někoho ubytovat, bál bych se krádeží a obecně problémů, navíc u mě by jim možná ani nebylo nejlíp. Jak to vidíte vy?

Nejlepší odpověď
Drap

Nelze takto někoho hodnotit. Zkrátka nechceš. Je to tvoje rozhodnutí a to platí a na důvodech proč ses takto rozhodl vůbec nezáleží.

Další odpovědi
Ametyst

Vůbec nikdo Tě nemůže soudit. Oni Ti nepřidají na výdaje. Měli by sklapnout a hledět si svého. Mimochodem- nechtěli náhodou tihle „spravedliví“ všechny neočkované humánně zavřít do lockdownu?

led

Máte právo odmietnuť ubytovať cudzieho človeka vo svojom byte.

_Bůh_

„Je to ale můj byt a já přeci nemohu je tak někoho ubytovat“
Tahle věta nedává vůbec žádný smysl.

Přečtěte si Bibli, tam najdete odpověď na otázku, zda někomu pomoci můžete nebo nemůžete.

Dochy

Tvé osobní rozhodnutí. Mamka se mně také ptala zda k sobě má někoho vzít. Ale popravdě… Už starší, se svými problémy, které sama těžko zvládá a přeci jen pustit se do rizika. Být poblíž a moci případně zasáhnout, byla by jiná situace.

Ať tak či tak, jde o charitu. Každý pomáhá podle svých možností a podle svého uvážení.

cochee

_Bůh_ když si v té větě zaměníš slovo „je“ za „jen,“ které tam bezpochyby mělo správně být, tak to začne dávat smysl perfektní. Btw s biblí běž víš kam.

Píšu to sem dost často, čtěte po sobě, co jste napsali, než to nenávratně zveřejníte, zvláště pokud to píšete na mobilu, kde toho obvykle zapnutý mechanismus korekce chyb více zku*@í než opraví.

Schluker

V prvni rade jsi spatny troll ;)