Avatar uživatele
Lotr2008

Jsem špatný člověk, když odmítnu uprchlíka z Ukrajiny, i když na to má můj byt kapacitu?

Panelák kde bydlím je celej plnej Ukrajinců a jedni mě požadali, jestli by jsme si k sobě s ženou nevzali ukrajinsou ženu s dítětem ale já odmítl. Prý jsem špatný člověk. Je to ale můj byt a já přeci nemohu je tak někoho ubytovat, bál bych se krádeží a obecně problémů, navíc u mě by jim možná ani nebylo nejlíp. Jak to vidíte vy?

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? iceT před 790 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Drap

Nelze takto někoho hodnotit. Zkrátka nechceš. Je to tvoje rozhodnutí a to platí a na důvodech proč ses takto rozhodl vůbec nezáleží.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Ametyst

Vůbec nikdo Tě nemůže soudit. Oni Ti nepřidají na výdaje. Měli by sklapnout a hledět si svého. Mimochodem- nechtěli náhodou tihle „spravedliví“ všechny neočkované humánně zavřít do lockdownu?

Upravil/a: Ametyst

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
led

Máte právo odmietnuť ubytovať cudzieho človeka vo svojom byte.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
_Bůh_

„Je to ale můj byt a já přeci nemohu je tak někoho ubytovat“
Tahle věta nedává vůbec žádný smysl.

Přečtěte si Bibli, tam najdete odpověď na otázku, zda někomu pomoci můžete nebo nemůžete.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Dochy

Tvé osobní rozhodnutí. Mamka se mně také ptala zda k sobě má někoho vzít. Ale popravdě… Už starší, se svými problémy, které sama těžko zvládá a přeci jen pustit se do rizika. Být poblíž a moci případně zasáhnout, byla by jiná situace.

Ať tak či tak, jde o charitu. Každý pomáhá podle svých možností a podle svého uvážení.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
cochee

_Bůh_ když si v té větě zaměníš slovo „je“ za „jen,“ které tam bezpochyby mělo správně být, tak to začne dávat smysl perfektní. Btw s biblí běž víš kam.

Píšu to sem dost často, čtěte po sobě, co jste napsali, než to nenávratně zveřejníte, zvláště pokud to píšete na mobilu, kde toho obvykle zapnutý mechanismus korekce chyb více zku*@í než opraví.

Avatar uživatele
Schluker

V prvni rade jsi spatny troll ;)

Nový příspěvek