Avatar uživatele
RyuzakiKate

Jsem knižní fetišista?

Nedávno mě takto označil můj spolužák a zároveň spolusedící, protože jak se mi do rukou dostane kniha nebo učebnice, prolistuju ji, přičichnu, hladím stránky, zkoumám materiál… Zkrátka mi to nedá. Děláte to někdo taky, nebo jsem teda cáklá…?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 4Pro koho je otázka zajímavá? johana 56, Illines, anonym, anonym před 4045 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Led_

Tak ako vôňa cibule, i vôňa dobrej knihy je nezameniteľná.
Na rozdiel od elektronického čitania, kde pracujú len oči,
pri klasickej knihe, spolupracujú s očami aj hmat a čuch. Máte viaczmyslové vnímanie.

Doplňuji:
Ďalej v diskusii

Upravil/a: Led_

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

Presne kvôli tomuto milujem antikvariáty-

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
anonym

Fetišista určitě nejsi. Je málo lidí, kteří dokáží knihy vnímat všemi smysly jako Ty. Pro tohle mám i já ráda knihy v tištěné podobě. Potřebuji je vnímat hmatem, čichem, zrakem, sluchem. Dobrá kniha v solidní vazbě má co čtenáři sdělit už zpracováním. Číst si něco na počítači je tolik neosobní.
Také si do knihy dávám záložku a stejně se potom vracím o několik stránek zpět, když se mi některé souvislosti nevybavují. Mám knihy ráda a dost mi chybí, že dnešní mladá generace podobnou vazbu k literatuře nemá. Sečtělý člověk má zákonitě rozsáhlejší slovní zásobu. Čtení článků na počítači, kde je to samá chyba, není určitě nejlepší způsob, jak si osvojit gramatiku. Dlouho jsem tvrdila, že neexistují špatné knihy. Musím ale dodat, že „Pěrestrojku“ od M.Gorbačova jsem nedokázala dočíst.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
RyuzakiKate

Díky za úžasné názory, už jsem si vážně začala myslet, že jsem na hlavu, ale to je podle mých vrstevníků kdekdo… K novinám a časopisům taky čichám, jak to voní tou novotou a vydrží to i celkem dlouho. A samozřejmě vůně starých knih se zahnědlými stránkami je též nezaměnitelná.

před 4044 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Led_

„Dlouho jsem tvrdila, že neexistují špatné knihy. Musím ale dodat, že "Pěrestrojku“ od M.Gorbačova jsem nedokázala dočíst.„
Pohľad na knihu sa môže líšiť. Čo sa mne môže páčiť, vás môže nudiť, alebo aj naopak.
Už dávno nerozdeľujem knihy podľa kritikov a verejnej "zmedializovanej“ mienky, ale podľa svojich kritérií. Bestseller zahodím ako brak a vytiahnem kritikmi nazvaný „nezáživný prepadák“ a kochám sa krásou slova a deja.
V „Perestrojke“ ako i v podobnej literatúre treba pozerať nielen písmenká ale i súvislosti, ktoré nie sú knihe spomenuté. Tento typ literatúry sa nečíta, tieto diela treba študovať, aj s ceruzkou a ďalšou literatúrou po ruke.

před 4045 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

take cicham … :) dlouho jsem premyslela o el. ctecce , ale ta by me nevonela.. :) cicham i rano k novinam a kdyz mam novy casopis, tak taky .. , kdyz ho mam po kamaradkach, tak uz me " nebavi " .. :)
.. ted ctu ( a cicham ) trilogie Milenium ..od Stiega Larssona .. :)

  • iv-

před 4044 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek