marfuš

JSDcka – co je to

Můžu si přivydělat u kamarádky a zpracovávat ji deklarace pro celní řízení ale zatím v tom silně tápu…Napsala, že se mám naučit dělat JSDcka…Prosím, poradíte mi kde bych si něco o tom přečetla?

Nejlepší odpověď
standa

Jednotný správní doklad – JSD

Pojem JSD – jednotný správní doklad dnes nahradil dříve používanou zkratku JCD a pojem jednotná celní deklarace. JSD je dokument, kterým je zboží propuštěno do celního režimu při dovozu zboží do České republiky nebo při vývozu z Evropské Unie. JSD je využíván také ve speciálních celních režimech, kdy sice zboží neopustí hranice našeho státu, ale je uloženo například do celního skladu nebo svobodného celního pásma. Doklad JSD je předkládán celnímu úřadu při celním odbavení zboží a zejména při dovozu zboží pak slouží k vyměření daní a jiných poplatků, souvisejících s dovozem zboží do České republiky. Při vývozu zboží z Evropské unie se již dnes, po kompletním přechodu na systém e-ývoz, JSD doklad nevyužívá. Vývoz je realizován elektronicky pomocí elektronické celní deklarace s tím, že je možné vytisknout tzv.

Zdroj: http://www.cs­.mfcr.cz/NR/rdon­lyres/10A6CC6B-D73D-47B6-8E04-0470DDD6E492/­0/J571v06A_uvod­.pdf