Mirdas

Jmenovala známá zřícenina hradu vždy Trosky ?

Nejlepší odpověď
annas

„Hrad Trosky byl vystavěn koncem 14. století. O budoucí podobě hradu rozhodla příroda, tedy přesněji to, jaký terén majitelům nabídla. Hrad bylo třeba směstnat mezi dvě čedičové homole, které ho jednak chránily, a potom také posloužily jako podloží pro stavbu dvou věží, které dnes jako Trosky známe. Na nižší zavalitější homoli se zvedla mohutná pětiboká věž Baba. Ačkoli byla zpočátku nižší než sousední Panna, dnes je odsud nejkrásnější výhled. Obdélníková věž, nazvaná Panna podle své nedostupnosti již dávno, je totiž nedostupná i dnes.“

V odkazu i pověst o tom, „KTERAK SE Z PANNY A BABY STALY TROSKY;)“ – text: Michaela „Mysha“ Košťálová

http://www.ices­ty.cz/trosky-zricenina-hrad/

Další odpovědi
marci1

„Název hradu Trosky je uváděn již od jeho založení, a jméno na hrad přešlo z původních skalních útvarů, ne nepodobných troskám hradu. Pravděpodobným zakladatelem hradu byl Čeněk z Vartemberka, který se v listinách poprvé v roce 1396 uvádí také s přídomkem z Trosek.“

Zdroj: http://www.in­terregion.cz/tu­ristika/hrady_zam­ky/trosky/tros­ky_hrad.htm

Irisa

Možná se jim kdysi říkalo jen Baba a Panna, tak se jmenují odděleně