Avatar uživatele
simir7

Jízda na černo ve vlaku.

Dobrý den.Ptal jsem se průvodčí ve vlaku jak by řešila situaci kdyby měla ve vlaku cestujícího bez jízdenky.Tvrdila mi že by zastavila vlak v nejbližší stanici a vyhodila by cestujícího z vlaku.Mě se jedná třeba o rychlik který nestavý všude.Prokážu se občanským průkazem a nedělám žádné výtržnosti.V měs­tské dopravě vám vypíší přirážku a nejlevnější jízdenku a pokračujete dál.Děkuji za odpověd.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 5225 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
quentos

záleží na tom, zda bude při přistižení moci zaplatit. Pokud ano, průvodčí mu vypíše tzv. zjednodušenou psanou jízdenku, která bývá dražší, než kdyby si ji koupil v pokladně, a projde mu to. Pokud ne, je to tak, jak říkáte, v nejbližší stanici vás vyhodí; v Pendolinu píší o přirážce 200 Kč.

Zdroj: www.pendolino­.cd.cz/cs_CZ/ce­nik/odbaveni-ve-vlaku/:/page.xhtml

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
KOLMIX

JJ, pokud cestující bez okolků zaplatí, řeší se to pouze přirážkou, když se zdráhá, měl by ho průvodčí vysadit v nejbližší stanici a předat výpravčímu, který zajistí asistenci policie, která má zajistit zjištění kontaktních údajů o neplatiči a na tu adresu mu pak příjde složenka. Pokud ta není uhrazena, posílá se několik upomínek a v případě neplacení to končí exekucí.

Otázka je, jak se to bude řešit, až se v dohledné době oddělí od ČD tzv. „živá dopravní cesta“, a tedy výpravčí již nebudou zaměstnanci ČD, ale SŽDC. Typuju, že přímo průvodčí bude moci volat policii a bude se to řešit přímo ve vlaku nebo u něj (s tím, že onen neplatič jízdného zaplatí i zpoždění vlaku).

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
drtic

i ve vlaku se nechá zakoupit jízdenka

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek