Zorinka

Již měsíc mám hrozné bolesti ramene. Co to může být?

Nejlepší odpověď
brillant

Fundovanou odpověď dá jen lékař.

Další odpovědi
Kryšpín

Mnoho příčin, vykloubení, zánět ram. svalů, stuhnutí, natržení svalů, šlach, nervů, syndromy a.t.d.

Anebo narušená psychosomatika odhadem to může být až 60% případů, pokud hodně přemýšlíme při budování kapitalismu mozek se přehřeje nad provozní teplotu a problémy spadnou na ramena.

elkon

Za tu dobu už mohla probíhat léčba. Stačí navštívit ortopeda.

dubraro

Že by neschopnost zajít k lékaři?

hapiky

Pokud nenosíš v kabelce žehličku, tak asi budeš mít na vysvědčení samé jedničky, všichni tě zřejmě plácají stále po jednom rameni)!

reika

V těchto vedrech to můžeš mít z klimatizace, z průvanu – jsi zpocená a ofoukne tě, to pak hodně bolí ( moje vlastní zkušenost). Mazala jsem si to rameno koňským balzámem a přešlo to. Ale může to být i něco vážnějšího… Běž raději k lékaři.

tatanka

Před lety jsem to měl také a po serii vyšetření z toho vyšel těžký zápal plic s vodou na srdci, ta způsobovala uhnutí srdce a z toho byla ta bolest.

Jiří Bohumil

Pokud nedošlo k úrazu, může jít o zánět. Dosti často se jedná o t.zv. syndrom manžety rotátoru. Já jej mám momentálně v levém a je to dlouhodobé a opravdu hodně bolestivé. Trochu pomáhají obstřiky kortikoidy, ale ortoped chce operovat. Ale je nutné navštívit ortopeda, pouze ten zjistí sonem o co jde.