barnajka

Nenapadá vás nějaká diagnóza, prosím?

Mamku už víc jak týden strašně bolí levá ruka – ta bolest je prý ostrá, bodavá a pulsující, zachvacující celou oblast od ramene až po loket a občas vystřelující až k lopatce. Mamka si není vědoma, že by se někde praštila nebo tak něco… jen teď dřela jako mezek, pot z ní tekl proudem…a do toho chvilku makala i v průvanu. Mohlo by to mít nějakou souvislost? Mamce se totiž zdá divný, že ta bolest se objevila teprve teď v neděli, přičemž v práci ji ofouklo před 2–3 týdny. Je možný, aby ta bolest měla tak dlouhou „inkubační dobu“?
V pondělí byla mamka u doktorky – na bolest dostala jakýsi prášky UNO a protizánětlivý Apo-Diclo, k tomu chodí na injekce Dolmina. Bolest vůbec neustupuje, spíš naopak. Tuhle noc mamka skoro celou propochodovala, nevydžela ani sedět, ani ležet… Bolestí úplně brečela, což už je fakt špatný znamení, protože mamka je jinak silná ženská a vydrží víc jak kůň :(
Je strašný pozorovat ji jak trpí, ale netuším, jak bych jí mohla pomoct :( Štve mě doktorka, že jakýchsi pitomých léků předepsala stopadesát, ale že by mamku poslala na jeden jediný RTG, to ji nenapadne (a mamce je samozřejmě „blbý“ si o RTG říkat sama).

Neměli jste někdo nějaký podobný problémy? Nenapadá vás, co by to mohlo být a co z „alternativní“ léčby by mamka ještě mohla vyzkoušet? Pomůže spíš nahřátí, nebo studený obklad? A rozvičování, nebo spíš klid?

Jinak ještě jedna poznámka: mamka má oba lokty tenisový. Může to nějak souviset?

Za jakoukoliv užitečnou radu moc moc děkuju!!!!!

Nejlepší odpověď
annas

Léčím se alternativní medicínou, bylinnými extrakty od fy Diochi nebo Energy. Dobré jsou také přípravky fy Klas. Získala jsem poznatky z čínské medicíny, ale na dálku si netroufám něco doporučit. Přešla jsem z klasické medicíny přes homeopatii k bylinkám.

Ještě bych doporučila akupunkturu, jehličky zmnírňují bolest nejrychleji.

Ověřila jsem v knížce čínské a alternativní medicíny, které dráhy procházejí rukou. Maminka může mít problémy s meridiánem plic, tlustého střeva, částečně zasahuje i dráha žlučníku.

Zkuste se podívat na adresy, můžete vložit dotaz.

Další odpovědi
hanulka11

mohlo by to být i od páteře – ať trvá na RTG

Anizbor

Také karpalní tunel dovede dost hodně potrápit,lékařa ji možná pošle k neurologovi a ten ji určí léky,přej,aby mamince bylo líp.

mosoj

Přeji vaší matce rychlé odeznění bolesti.
Doktorka to vyhodnotila jako revmatoidní artritidu a dala utišující a protizánětlivé léky. Pokud to je tohoto původu nedá se s tím níc jiného dělat , snad krátkodobě nasadit ještě silnější léky tlumící bolest ale to jsou již opiáty.

Jenom chci říct že sklízíme ovoce naší netečnosti. Bude ale ještě hůř.
Změnit doktorku moc nepomůže. On málokterý doktor předepíše a doporučí něco co pojišťovna nezaplatí a bude to chtít zaplatit po něm pokud to naordinuje.
Doktor vám to neřekne ( nakonec je mu to jedno). Měl by to říct politik a ten se zase bojí o koryto. Prostě nastává tá doba, kdy dokud si to nezaplatíte tak tu lékařskou péči nedostanete.
Prostě bezplatná lékařská péče sice je ale již jenom do velmi malé úrovně.

www

Tenisový loket je skutečně sviňa a může se projevovat i tímto způsobem.
Doporučil bych zítra znovu navštívit ošetřujícího lékaře a reprodukovat poznatky. Případně lékaře změnit, nicméně diagnóza nebude ani tak jednoduchá.
Zkušenost

hanny 2

Podobně to měla moje sestra tak před 3 měsíci.Taky dře jak mezek,chodí na úklid a ještě maká na zahradě,ne proto,že by musela,ale protože ji to strašně baví.Takže se není čemu divit – 6 hodin jezdí se smetákem a pak ta zahrada a ještě doma......a to ještě šije nebo spíš dělá opravy oděvů na kšeft.
Doktoři jí nepomohli,tvrdil jí,že to jsou karpály,ale ji bolely hlavně lokty.Tak jsem zavolala paní doktorce,která léčí produkty čínské medicíny.To,co jí doporučila,jsem objednala a asi za týden mě sestra volala,že to nechce zakřiknout,ale že se už konečně v noci vyspí.
Navrhuji vyhledat nějakého léčitele! Možná tam má zánět/ta ostrá,bodavá a pulzující bolest by tomu nasvědčovala/,který musel vzniknout z té námahy a průvanu /proto ty 2–3 týdny/.Nebo by jí mohl pomoci Wobenzym,ale určitě by to chtělo vyšetření krve na CRP a sedim.,popř.dal­ší.Prášky od bolesti nic neřeší,ten obklad spíš studený.S těmi tenisovými lokty by to souviset mohlo.