Gollumek.88

Jezdíte-li na kole jste ohleduplní k ostatním v silničním provozu?

až příliš často se setkávám s bezohledností cyklistů (hlavně těch co jezdí na silničních kolech po silnici), například jezdí vedle sebe, protože si chtějí povídat, středem pruhu pro auta, ze strany na stranu, v protisměru, na chodníku a podobně. Když jezdíte na kole, snažíte se nebránit plynulému provozu nebo si s kolegou také povídáte?

četla jsem i případy kdy cyklisté rozhořčení z toho, že řidič na ně troubí protože jedou tři vedle sebe pomalu do zatáčky, byli schopni z kola slézt a začít na řidiče auta házet kameny a další…

setkali jste se s něčím podobným jako řidič?

Nejlepší odpověď
kropitko

Na kole nejezdím,ale když jdu na procházku s kočárkem a jsem nucena jít kousek po silnici,tak neustále kontroluji provoz okolo sebe,když jedou auta v obouch směrech,tak najedu co nejvíc do příkopu a čekám až projedou…

Už se mi párkrát stalo,že auto profičelo kosmickou rychlostí,že jsem ani nestačila s kočárkem „uskočit“,přitom to není moje povinnost plazit se s kočárem a dítkem příkopem,,,málokdy řidič co má překážku ve svém směru zastaví..

Další odpovědi
Miroslavst

Bohužel nejen na kole, ale i třeba v autech.
Všimli jste si, že některým autům nefunguje ukazatel směru když brzdí? Jinak nevím jak si vysvětlit situaci, když auto nejdřív zabrzdí u kraje a teprve potom (možná) dá blinkr, že odbočuje ke kraji.
Otázka by však mohla být položena i obráceně. Jsou řidiči ohleduplní k cyklistům? Dodržují odstup atd.

verka

Hlavně na úzkých okreskách jsou narovnaní do vozovky. Dost mi vadí zakuklené dítko v tom vozíčku, vedle něj tatínek brání vozík svým tělem, to že je uprostřed vozovky ho nezajímá. Jezdím tedy hodně opatrně.

ReHu

Pokud jedem na kole, když auta projíždějí, jedeme za sebou a autům se uhýbáme ke kraji jak to lze.
Zjistila jsem, že cyklisti se chovají ohleduplněji, pokud i řídí auto a naopak. Kamarád říkal, že dokud nejedil coby řidič autem, neměl na kole ani blikačku. Došlo mu to až po vlastní zkušenosti.