Avatar uživatele
Zlatý

Jestvuje sloboda slova? Právo človeka na informáciu? Alebo platí rozhodnutie silnejšieho?

Tieto otázky som si položila pri čítaní otázky od barbakana "jste si jistí", kde sa zapodieval otázkou neodôvodniteľného odstraňovania ináč nezávadnej otázky, otázky neporušujúcej kúdex. Otázka rozmnoženia "mazalov", ktorí z akejsi pseudomorálky, či vzťahovačného "Ja som kodex, Ja rozhodujem, čo je správne" Ja-božstva likvidujú túto stránku, právo užívateľov na informáciu.

Pozor, nehovorím o oprávnenom odstránení závadného príspevku, porušujúcom princípy slušnosti medzi ľuďmi, či ináč urážajúcim...

Ak položím otázku, položím ju preto, že chcem na ňu odpoveď.
Ak odpovedám, odpovedám preto, že sa niekto niečo pýta

Preto sa pýtam
Na tejto stránke - www.odpovedi.cz jestvuje sloboda slova? Právo človeka na informáciu? Alebo platí rozhodnutie silnejšieho jedinca, nech je akékoľvek?

PS.
V rubrike Kultúra a spoločnosť je to zámerne,
naozaj ide o kultúru vzťahov tejto spoločnosti
Pre mazala:nemažte, nemá to význam, položím ju znova...

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý

Dobré dopoledne. Tady přece vůbec nejde o svobodu slova, právo na informace, atd. Podle mne je to, jednoduché. Jedna skupina, „věční stěžovatelé“, druhá, „škodiči“, kteří mají, ať už z osobních důvodů, nebo jenom pro své vlastní škodolibé uspokojení radost z toho, když se postižení brání. Asi nejlepší obrana je psát administrátorům a ne to ventilovat tady, kde to k ničemu dobrému stejně nevede, viz včerejší den. Admini zatím moc nekomunikují když obdrží 1,2,3,…….. e-maily, ale když jich bude 20,30, a víc, nějak reagovat budou muset. Oni vědí kdo maže a proč. Mohou tedy nejlépe zakročit. A těm „podivným mstitelům“ dojde palivo.

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

Zde asi záleží jak to kdo pojme- někdo se spíš mi připadá ,zaměřuje jen na určité osoby - než na otázky a odpovědi - to je pak ještě smutnější.


Avatar uživatele
Zlatý

Na Odpovědích zřejmě ne.

Uživatel vloží odpověď, nic se neděje. Jiný uživatel okopíruje jeho slova, protože se chce zeptat na názor jiných. Původní odpověď je nezávadná, ale stejná, jenže okopírovaná v otázce, je smazaná a považovaná za vulgaritu a urážky. ... Psala jsem adminům ....

http://www.odpovedi.cz/…

Stejně tak reakce na okopírovanou odpověď a odkaz na podobnou, již vloženou otázku - je nazvaná drbárnou....

http://www.odpovedi.cz/…
.......

Nevšimli bychom si světla, kdyby neexistoval stín ...


Avatar uživatele
Stříbrný

pokud jsi se sice zeptala správně, ale někdo si to vztáhne na sebe...i když ty to tak třeba nemyslíš...tak zapoměň na nějakou demokracii...


Avatar uživatele
Bronzový

Jestvuje :D To slovo jsem si musel najít ve slovníku.


Avatar uživatele

Platí všechny možnosti v titulu otázky. Jinak- pokud stále jeden a týž podezřelý mazal údajně bezdůvodně nechává mazat stále dokola jednomu (některým) uživateli (uživatelům) nezávadné otázky tak tady asi nepláčeš "led" na správném hrobě. Je na adminech aby otázky uznali za vhodné nebo nevhodné.

 

Diskuze k otázce

Avatar uživatele
Zlatý

led

Bohemica, zjavne v návale práce, ste si nevšimli, že tu nejde o sťažnosť ale skôr žiadosť o vysvetlenie napádaných a podozrievaných "mazalov" a ich zdôvodnenie svojej pravdy. Inteligentný mazal pochopí a odpovie...
Nie je to len problém adminov, tým vyhovuje ak je tu čo najviac prístupov.
No to, že kvalita klesá aj vďaka "neprispôsobilých užívateľov" - mazalov je problém nás všetkých.

Avatar uživatele

anonym

No já v každém případě nepokládám jak sama nazýváš svou " sťažnost, skôr žiadost o vysvetlenie" za otázku. Takže tvůj příspěvek rozhodně ke zvyšování kvality nepřispívá.

Avatar uživatele
Zlatý

led

akosi ste svoje názory pred časom mierne pozmenili.

Avatar uživatele

anonym

ad led: Možná se projevily moje sympatie se Stranou mírného pokroku. Píšeš, že zdější kvalita klesá kvůli "mazalům". To nějak nechápu. Mazalové(nebo mazal- jak chcete) mažou kvalitní otázky a tím klesla úroveň Odpovědí? A "mazal-problém" není můj problém (ani většiny natož "nás všetkých") to mi nepodsouvej! To je jako "kolektivní vina". Já osobně nevím, zda mi někdo někdy smazal otázku, nikterak to nesleduji, ale předpokládám, že nebyl důvod. Já sama jsem jednu "otázku" jiného uživatele nechala smazat a ihned jsem to tazateli oznámila a vnitřní poštou sme si to vysvětlili. Toť vše -jak jednoduché!

Avatar uživatele
Zlatý

led

Je zbabelé, že mazali mlčia, prípadne sa nechajú zastupovať inými.

Avatar uživatele

anonym

Valná část "otázek" se týká chodu "odpovědí" a hašteření okolo toho. To snad nemůže bavit už ani ty kverulanty a věčné nespokojence a kritiky.

Avatar uživatele
Zlatý

led

ad tom004
máte pravdu, ale je to tu ako v štáte, kde vládnúci sa nezaujíma o potreby ľudu. Čo sa v takom prípade potom stáva? A to tu nechceme, vzbura - revolúcia by znamenala v tomto prípade odcho zo stránky - zrušenie účtu.
Nechcem teraz uzatvárať otázku, aj keď odo mňa si zaslúžite nomináciu. Nomináciou by som ju uzavrela. Čakám, či sa neozve niektorý z verejne podozrievaných z mazania. Chcela by som poznať aj ich názory

Avatar uživatele
Zlatý

tom004

Vaše slova mne moc potěšila,děkuji. Rušit účet, i když se tu dějí věci, by byla škoda. A navíc, jako nezdolný optimista, si s Vámi rád počkám na nějaké to "přiznání". :-)) Co se týká bodování, nominací a žebříčku, je to jedna z věcí, které bych zrušil,nebo jinak nahradil, protože i ty mají svůj podíl na různých, většinou nedobrých, dohadech a spekulacích.

Avatar uživatele
Zlatý

led

súhlas

Avatar uživatele
Zlatý

annas

Domnívala jsem se, že svůj příspěvek píši do diskuze.

 

Zajímavé otázky v kategorii Kultura a společnost

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Kultura a společnost

Zlatý annas 3815
Zlatý Drap 2281
Zlatý led 1646
Zlatý hanulka11 1277
Zlatý marci1 1275
Zlatý quentos 1183
Zlatý Kepler 866
Zlatý mosoj 845
Zlatý gecco 818
Zlatý vagra 799

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.