peterd108

Nevíte, jaký má ve státní nemocnici „čistý“ plat začínající lékař bez praxe?

Předpokládám svobodný a bezdetny.
--

Ještě bych se pro zajímavost chtěl zeptat, jaky má plat v čistém začínající lékař bez praxe ve státní nemocnici?

Odpovědi
da ny

Základní plat 33 420 Kč pro absolventa v hrubém a více….

  • plus brzy za služby, osobní ohodnocení po 3 měsících, v závislosti na oboru

možný rizikový příplatek.
Plat je individuální, vícesložkový (stejně jako u učitelů).
Mzdovou kalkulačku najděte sám.
https://www.pra­comat.cz/porad­na/pro-pracujici/228-platy-statnich-zamestnancu.html

Pepa25

Rád bych upřesnil, že začínající učitel zcela jistě žádné další složky (na rozdíl od lékaře) nedostane.