pucipuci

Neuvažovali jste o tom, abyste za část peněz (místo koupě kapra) pořídili nějaký dárek třeba do dětského domova?

Při dnešních cenách a při zjištění,že 90% kaprů zemře,nezauvažovali byste o možnosti třeba za polovoční investovanou cenu koupit nějakou konzervu,granule či stelivo a zanést to do útulku? Na štedrý večer asi budou mít zavřeno,ale po domluvě třeba před nebo po vánocích. Nebo donést malinkou hračku do nemocnice,dětského domova?

Odpovědi
ReHu

Do dětského domova či kojeneckého ústavu daruji před vánoci každoročně.

arachis

Kapra sice nepouštíme,dokonce ani nekupujeme,ale tato myšlenka už mě také napadla,bohužel nic nemáme poblíž, jsme jako na konci světa.

anonym

Kapři jsou pro tento okamžik roku vychováni,aby byly potravou pro lidi,tak to prostě je.
S tím útulkem je to dobrý nápad,ale u nás útulek opravdu není.

lexx

vypuštěný kapr ve volné přírodě (řece zejména) zpravidla dlouho nepřežije, vyžaduje specifické podmínky chovu (teplota vody, potrava…)

ReHu

Po admin úpravě sdělení o 90% úmrtnosti kaprů fakt dává smysl.
Ach jo :'(

pucipuci

Co je nesrozumitelného na údaji,že 90% kaprů puštěných zpět do vody umírá??? Tedy kdyby se našlo 100lidí,co by po koupi šli a pustili kapra zpět někam do nádrže,řeky,ryb­níka… Tak z toho 100 jich 90 zemře.

ptáč

Těch 90% chtěl jen potvrdit. Zbylých 10% kaprů přežilo rozporcování, tepelnou úpravu a snědení.