dust8

Jen duše je nekonečná?

Nejlepší odpověď
annas

Jen duše to není

"1. Podstatné jméno nekonečno

Nekonečno je myšlenka na něco, co nemá konce.

Nekonečno se „nezvětšuje“, je již plně vytvořeno, neroste, prostě je .

Nekonečno není skutečné číslo
 – je to např. přímka

  • posloupnost přirozených čísel
  • Matematika – nekonečné množství nebo velikost.

Nekonečno je jednoduché

Ano! Je to vlastně jednodušší, než věci, které dělají mají konec. Protože když má něco konec, musíme definovat, kde je ten konec.

https://www.mat­hsisfun.com/num­bers/infinity­.html

2. Přídavné jméno

  • nesmírně skvělé:
  • nekonečná schopnost odpuštění.
  • neomezeně nebo mimořádně skvěle: nekonečné částky peněz.
    • neomezený nebo neměřitelný z hlediska prostoru, doby, atd .:nekonečná povaha vesmíru.
  • neomezený nebo neomezený; neomezený; nekonečný: Boží nekonečné milosrdenství.

Matematika .

  • ne konečný.
  • (množiny) mající prvky, které lze dát do korespondence jedna k jedné s podmnožinou, která není danou množinou."

https://www.dic­tionary.com/brow­se/infinite

3. jak vzniklo nekonečno
„Význam nekonečna má původ ve starém Egyptě. Někteří jej mohou znát pod pojmem "uroboros“. To značí hada, požírajícího vlastní ocas, čímž vznikla ona bájná osmička. Ta představuje jakýsi nekonečný návrat k začátku. Můžeme jej chápat jako v hlubší souvislosti s lidským životem, kde se ke sklonku života vracíme na začátek (staří lidé opět „dorůstají“ do dětí).

ttps://www.sa­vour.cz/blog/sym­bol-nekonecno-jeho-vyznam-a-puvod-vas-nejspise-prekvapi

4. „V Tajemství duše je napsáno: 'Duše člověka není v jeho nitru maličkostí, ale obklopuje ho.“ Je větší než hranice zemí rákosu a lilie a sahá až za hvězdy. “ Aby člověk mohl žít, musí věřit ve svou duši.

Citát radí těm, kdo chtějí probudit nekonečnou duši, aby si přečetli posvátné knihy a poslouchali lekce Mistra nebo Duchovního učitele. . Nekonečná duše není probuzena a „vyživována“ pouhým čtením nebo přáním.. A duchovní škola může přizpůsobit své učení individuálnímu studentovi, zatímco kniha nikoli.

Nekonečná duše nepodléhá omezením hmoty. Umělci to mohou vykreslit jako uvnitř fyzického těla, ale není tam uvězněna, jako by to bylo ve vězeňské cele. Duše je všude. Je to duch a duch nemá žádné fyzické limity. Je všude a nikde současně. Jedna duše může naplnit celý vesmír. Omezení prostoru a času, která platí pro hmotu, nemají vůbec žádný smysl pro ducha.

https://spirit­sun.net/2017/02­/infinite-soul-in-an-infinite-universe/

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.