sunchAtor

Jedu na týden do anglie se školou díky grantu a potřebuji zařídit ťelefon.

Už máme ten Rooming, ale nemáme nastavenou předvolbu. Jakou mám mít předvolbu já (když jedu do anglie)
A jakou mamka (zůstává v Čechách)

Odpovědi
JájsemRaibek

Předvolbu nikde nenastavuješ, tvé číslo v mezinárodní předvolbě je jasně dané již při zakoupení sim karty a tím je +420 xxx xxx xxx.

Jen chci upozornit, že pokud voláš ze zahraničí ty někomu v ČR, platíš podle typu roamingu za hovor určitou částku, např. 5,–Kč za minutu.
Pokud volá z ČR kdokoli tobě, platí dle svého tarifu jako normální hovor, např. 2,–Kč za minutu, ale ty platíš příchozí hovor např. 5,–Kč za minutu.

Quimby

Předvolba je daná operátorem. Takže když máš sim-kartu koupenou v ČR, tak je předvolba prostě +420. Prostě tvoje mezinárodní číslo telefonu je +420 XXX XXX XXX. Tvoje mamka tedy bude volat na tohle číslo. A pokud má i ona sim-kartu z ČR, tak i ty ji budeš volat na +420 YYY YYY YYY.

cochee

Ještě bych dodal, že někteří lidé si ukládají tel. čísla do mobilu bez předvolby, tj. jen posledních 9 číslic. Vřele doporučuju tobě i mamině, pokud to tak taky děláte, zkontrolovat, že uložené číslo máte na sebe navzájem s předvolbou, jinak se na sebe nedovoláte – minimálně jedním směrem.

cochee

Jo a ten Rooming je správně ten Roaming, rooming je něco zcela jiného…

Luxx

taky jedu zítra do Londýna na týden se studenty :)