SanJay .

Jedná se o vypadávání vlasů?

Na obrázku mám vlasy mokré po umytí. Jedná se o zadní část hlavy. Je to v pořádku nebo jde o alopecii?

Odpovědi
Edison

Tak to pošli svému dermatologovi!!! Proč se ptáš tady? Nepochopitelné.

DoTazatel

Může, ale i nemusí… záleží, jak si to měl předtím a jak to máš teď – nebo jestli to náhodou není stejné (po umytí tohle vlasy dělají… a nemusí nutně vypadávat, můžeš je mít přirozeně řidší – každý má vlasy jinak husté. Mně tohle po umytí třeba taky dělá, ale vlasy mi nevypadávají – ale vždycky jsem jě měl na tomhle místě trochu řidší – odjakživa).

Po umytí se mokré vlasy spojí k sobě do několika menších pramínků, takže na světlo vysvítá kůže (zvlášť pokud je má člověk trochu řidší – o to víc je kůže na hlavě pak vidět a to člověku vůbec nemusí vypadávat vlasy).

To však neznamená, že ti nevypadávají a že neplešatíš (možné to je). Proto říkám, že důležité, jak si to měl předtím a jeslti si toho akorát teď moc nevšímáš.

Ale každý to může mít s vypadáváním vlasů jinak. Někdo může začít plešatět dávno před třicítko – klidně chvíli po dvaceti, někdo může zemřít v osmdesáti z celkem bohatou kšticí. (Svůj vliv hrají jak geny, tak životospráva – hlavně jídlo).