arygnoc

Jedna cihla váží kilo a půl cihly. Kolik váží cihla?

Odpověď je v diskusi.
Doplňuji:
Pro Fidela:

tak nechoď na otázky v sekci Hádanky a hlavolamy.

Právě proto tu ta sekce je.

Nejlepší odpověď
SajmonModer

Tak tohle mě naštvalo: nechápu proč někomu vadí, že tady dal arygnoc hádanku, taky tady občas hádanku či hlavolam dám. Myslím, že je to pěkné.

Další odpovědi
BandiOl

Když je půl cihly plus kilo celá cihla, pak je půl cihly kilo. Cihla váží dvě kila. 🙂
Doplňuji:
1/2 cihly + 1 kg = 1 cihla
1 cihla = 2kg

Zdroj: pknewshop.cz/zdravi

Fidel

Běž si zkoušet uživatele jinam, myslím, že tyhle stránky jsou na něco jinýho…

Terryle

Poprvé v životě jsem vyřešila logickej úkol rovnicí… :oO Vždycky jsem to dělávala spíš opačně a řešila i rovnice logicky nebo odhadem a postupným zpřesňováním. Žasnu sama nad sebou.

Lumpy

Podle mě logicky 1 cihla váží 1,5 cihly ne??

Janča169

no přece 1,5kg a jako Fidela si delas srandu proc se ti to nelibi si sem nechod jako proc tu asi tato sekce Hádanky a Hlavolamy je no aby se tu dávaly hádanky a hlavolamy né snad?Tak sem nechod kdyz se ti to nelibi nikdo se te na nic neptal jako…

arygnoc

cihla=cihla/2+1kg
cihla-cihla/2=1kg
cihla/2=1kg
cihla=cihla/2*2=1kg+1­kg=2kg

arygnoc

Terryle:

ňuchám ňuchám … ;)

ale jo, si šikulka.

Terryle

ale houbes, žádná šikula, ale naopak – kdybych na to nepřišla, jsem idiot zralej na vrácení všech vysvědčení od osmý třídy nahoru… Jen jsem si tím ale potvrdila nedávnou domněnku, že prostě moje matematický myšlení bylo o nějakejch deset let zaostalý – teď najednou začínám jasně chápat to, co do mě bezvýsledně tloukli před deseti rokama v prváku na gymplu. Vždyť je to vlastně úplně jasný.

PS: ňucháš – k čemu? tenhle výraz mě mate, nikdy si nejsem jistá, v jakým smyslu ho kdo používá… :)