Lurius

Je znát rozdíl v chuti nesířeného vína?

Má smysl si připlatit za nesířené víno?

Nejlepší odpověď
Kepler

Sám jsem ještě neměl příležitost porovnat, ale údajně je rozdíl výrazný. Otevřené víno je však nutné co nejdřív konzumovat a není možné jej archivovat, protože neobsahuje diskutovanou konzervační látku.

Další odpovědi
paul1

Tato otázka mi připomenula něco z minulosti. Kdysi jsme měli za městem zahrádku a tam hodně černého rybízu, tak jsme se rozhodli, že si uděláme víno. Koupili jsme demižony, kvasné uzávěry a knížku o výrobě vína v domácnosti. V knížce nás pobavila věta: „někdy chytí víno příchuť po myším moči“. Dodnes si ji pamatuji, jinak bylo v knížce hodně užitečných rad a víno se nám opravdu podařilo