Just Asuko

Je želva vodní živočich, nebo obojživelník?

Nejlepší odpověď
Kepler

Želvy patří mezi plazy, některé jsou suchozemské, jiné vyhledávají vodní prostředí.

Další odpovědi
aliendrone

Nejsem sice expert přes taxonomii, ale zběžný náhled na wiki ( https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Oboj%C5%BE­iveln%C3%ADci ) jasně říká, že řád „želvy“ (Testudines) NENÍ v třídě „obojživelníci“ (Amphibia). Takže „obojživelník“ to téměř jistě nebude (jakkoliv to taxonomické řazení zoologové NEUSTÁLE mění). Fakt, že mnohé želvy jsou schopny přežívat v obou prostředích na tom nic nemění! ;) :D :D

cochee

V žádném případě obojživelník. Ti se vyznačují tím, že část života prožijí s plícemi a část se žábrami. To jsou například žáby (pulec musí žít ve vodě). To, že některé druhy želv žijí ve vodě a na souš vylézají pouze na nakladení vajec, není směrodatné – želvy od mala dýchají plícemi.

quentos

Zřejměs neviděla film „Za plotem“. Tam želvu několikrát označí za obojživelníka a ona se vždy ohradí slovy: „Jsem plaz!!!“

Drap

Jak která. Podle druhu. Některé duhy žijí pouze ve vodě, některé na souši a některé jsou obojživelníci.

Nandi

Želvy patří mezi plaze.Mohou žít ve vodě a nějakou dobu pobývat i na suchu-vedou obojživelný způsob života,ale rozhodně nejsou obojživelníci.