Karelcz

Je zdravější nefiltrované nebo nepasterizované pivo? (v malém množství)

Které má větší obsah prospěšných látek?
Jestliže vezmu nefiltrované pivo které je ale pasterizované, tak se pasterizací ten přínos nefiltrovaného piva snad ztratí ne?
A co filtrované ale nepasterizované?

Nejlepší je z toho pohledu nefiltrované + nepasterizované, ale takové pivo stojí kolem 30Kč+ (lahvové). Nefiltr jsem našel Cornish Steam lager ale tam se nepíše nic o pasterizaci. Tedy asi je pasterizované. To stojí kolem 15kč. Tedy řeším, co nejvíce „zdravé“ pivo s ohledem na cenu :)

Dík za vysvětlení.

Doplněno: Asi jste mě špatně pochopili…Díval jsem na http://video.ak­tualne.cz/dvtv/pro­fesor-dostalek-pivo-je-zdrave-a-patri-do-pestre-stravy-ce/r~0214c230­612711e5b605002590604f2e/

A tam jsem se dozvěděl, že pivo z kvalitních surovin obsahuje řadu prospěšných látek atd. (což je známo) a malé množství pravidelně je doporučeno (což je také známo). Pak tam mluvil o pasterizaci a filtraci. Kdy obě techniky ty prospěšné látky hodně omezí. Proto je nejlepší nepasterizované a nefiltrované pivo.

Ale které metoda omezí ty prospěšné látky méně? Pasterizace anebo filtrace? To je ten dotaz. Budu mít pivo A (kvalitní přírodní složení) a jaká metoda bude více šetrná? Pasterizace anebo filtrace?

Ano, mohu koupit nepasterizované + nefiltrované pivo. Ale 0,5L stojí 30Kč + co jsem tak našel. Proto se ptám na tohle. Dík

Nejlepší odpověď
gecco

Tady máš něco o pivech – https://www.al­koholium.cz/pi­vo-nepasterizovane-pivo-nefiltrovane-a-pivo-kvasnicove-ktere-je-vlastne-ktere/
___
Nepasterizované a nefiltrované – „30+“??
😉
Kukni na http://www.ber­nard.cz/cs/pi­vo/sortiment/su­dove-pivo/9.shtml , rozhodně se pod 30 dostaneš…
Na druhou stranu si musíš uvědomit, že kvalita taky něco stojí (tato piva nevydrží dlouhé skladování a i péče o ně je náročnější, než o ´plnostabilizo­vaná´.
___
A pokud máš někde v okolí nějaký minipivovar (hospodský), zkus se na ´čerstvá´ piva poptat tam – točený je nejlepší…
😉

Další odpovědi
mosoj

Co to je zdravá potravina ?
Nevím že by pivo patřilo mezi tělu nepostradatel­né látky.

ptáč

Zdravé s ohledem na cenu zní jako k pravdě a lásce. Je to tvrdý byznys. Jde o ušetření drahých filtrů, proto zkusili oslovit experimentátory co to budou pít a když vidí odbyt, napálí cenu, jakože je lepší než to, co tu bylo odjakživa. Ještě by mohli čepovat sifon a k tomu dávat lžičku chmelu.