michalds

Je zdravé si pravidelně po obědě na 2O minut zdřímnout?

Nejlepší odpověď
dejavu

Lékaři říkají, že jo, viz https://xman.id­nes.cz/vzkazte-to-sefovi-slofik-po-obede-vam-prodlouzi-zivot-ppo-/xman-styl.aspx?c=A150909­_114424_xman-styl_fro
škoda, že dospělí si ho však mohou málokdy dovolit, pokud nejsou z horkých oblastí, kde je siesta běžná, a děti ho většinou nenávidí. :)

Další odpovědi
Kepler

Je to možno doporučit, ale jenom za určitých podmínek, viz http://www.ma­tracetropico.cz/ma­gazin/spanek-po-jidle-prospesny-nebo-nebezpecny.html

dubraro

Pro mne je to nejvyšší luxus, udělá mi to z jednoho dne dva.

marci1

Určitě je. Malé děti v mateřské školce po obědě také spávají. Dospělí v práci jsou po obědě méně výkonní (bohužel si zdřímnout většinou nemohou) a pro penzisty je také vhodné si po obědě zdřímnout ( ale opravdu jen 15–20 minut, ne 2 hodiny). Po delším poobědním spánku je člověk jakoby „praštěný“ a „rozlámaný“. 🙂

ina

O tom vůbec nepochybuji,že ano. Jako důchodce,neznám nic lepšího.