Dvorní šašek

Je zdravé pít studenou vodu z horského potoka a co si myslíte o prodávané vodě z ledovce?

Kvalita vody.

Nejlepší odpověď
paul1

Oboje jsem ochutnal, když jsme byli ve švýcarských horách, nějak mne to nenadchlo.
Možná to bylo tím, že v nich byl nedostatek chloru 😕

Další odpovědi
Filip84

Nevím, co si představuješ pod pojmem „horský potok“. Horský potok je takto v hore, tam bača ovce pase, pri vatre sedí, takto z večera k němu príjde borec a praví: „Já som …“, a bača na to: „Čúšaj, sadni si!“ Tak borec si sedne, zase začíná: „já jsem …“, a bača na to: „čúšaj, furt čosi trepeš. Zafajčíš?,“ a podává hostu trávu (bo je to moderný bača, tak pálí trávu). Borec potáhne z jointa a praví: „Já jsem Ježíš Kristus, spasitel.“ A bača: „Aj? Dobrá tráva, dobrá!“ Tak tam, jak sedí takto bača pri vatre, fajčí trávu a pase ovce, tam tam, takto po strane, je aj horský potok.

Jestli myslíš potok tak, jako, z kopce, studánku, tak to obecně bezpečné je, akorát musíš být zainformovaný, jestli, třeba, nad tím nedělali postřik proti kůrovci, nebo, co já vím, nestahovali dřevo lakatošem. Protože jak stahují dřevo lakatošem, nebo i koňmo (většinou je to kombinace, kde se nedostane lakatoš, dostane se kobyla), tak je z lesa tankodrom, no a to bahno, diesel z lakatoše, olej z lakatoše, bensin z motorových pil, a tak vůbec a podobně, se může dostat i do studánky.

Jak už ta studánka vytéká, taký potůček, a pak druhá studánka, a třetí, a pak se to spojí, že už je z toho potok, tak pokud nemáš místní znalost, byl bych opatrný – nevíš, co tomu stojí v cestě. Ale buď klidný, zabít Tě to nezabije, a co Tě nezabije, to Tě posílí.

Voda z ledovce je podzemní voda, z jeskyně. V Trojanovicích jsou doly, bohužel, doly byly otevřeny těsně před koncem budování světlých zítřků, no a po změně větru se doly zavřely, a že se to bude bourat. A pak ne, že se to bourat nebude, že se to jenom zakonservuje. Tak to bylo zakonservováno 1 dočasně a téměř 2 toho času dohromady, až si místní ekobioteroristi prosadili, že se to bude bourat.

A proč o těch dolech píšu: no, protože to jsou doly na černé uhlí, my tady nejsme Ústecká lidově demokratická republika, ani Zvláštní ekonomická zóna Svatobořice – Dubňany. A to uhlí je abnormálně hluboko, a jak se to uhlí roztěžilo, tak se vrazilo do praprapravěkého moře, co je takto schované pod tou zemí, u uhlí. A to praprapravěké moře je diversant, poškozuje důlní dílo. Je v něm voda a sůl, takže kabeláž, teďka ten důl je tvořen ocelovými výztuhami a dřevem, no tak to všecko to praprapravěké moře poškozuje, a arciť už téměř 1 dočasně a 2 toho času neohrožuje splnění pětiletého plánu a budování světlých zítřků, ta voda se odčerpává, a pak se nějak vypouští, ovšem před tím jde do nějakých nádrží (a tam se odsolí? Nebo tak něco, až tak velice tomu nerozumím), no a ti horníci, všichni, se tou vodou z praprapravěkého moře myjí. Si to nemohou vynachválit, psoriasa fuč, žádné ekzémy, který se jebnul / pořezal, šel se tou vodou mejt, a hned byl chlapík, myjí se v tom i s celou rodinou.

Tak ta voda z ledovce je mražená voda z praprapravěkého jezera. V dole mají praprapravěké moře, ideální na koupání, ale nenapiješ se toho a gulyás z toho taky nenavaříš. Tak tohle máš vodu z praprapravěkého jezera. Je čistá, protože, že jo, v té době nebylo „dým z továren, a houfy dětí nad pískem, tisíce věcí život rozkvétá a rozvíjí se v nás!

Nemusíš mít o její kvalitu obavy, ono to beztak chodí na analysy do laboratoria, a oproti jiným zdrojům, kvalita nekolísá.

Drap

Voda z ledovců je rozežranost- Pokud se jedná opravdu o horský potok, tak kvalita vody bývá vynikající, stejně jako chuť, Pokud samozřejmě neprotéká třeba nějakým zrůdněním, kde by mohla mít třeba příliš mnoho železa. Ro se ale většinou pozná na barvě a na kamenech.

Filip84

Paul: Nedostatkem chloru to nebude, to opravdu ne! 😅

Chuť vody dělají rozpuštěné minerály – však si srovnej, dejme tomu, Vincentku, Mlýnský pramen a vodu z ledovce – každá chutná úplně jinak.

Mně třeba nechutná Evian. To tak je, každý máme nějakou „naučenou“ chuť vody, a jak se ta chuť vody výrazně odlišuje, tak nám to nechutná.

paul1

No jasně, já souhlasím. My máme prima vodu, je trošku tvrdší a s chlorem, ale je taková čerstvá a chutná. Lepší, jako v minulém bydlišti, ta byla také s chlorem, jako všude, ale byla nějaká mdlá.