zjentek

Je zcela legální mít koronavirus, nevědět o tom, nijak to neřešit a vesele si běžně žít a dále virus šířit?

Já asi úplně přesně nechápu, „s čím“ tady vláda bojuje. Přesněji řečeno si asi umím představit s čím, jak otázka sama napovídá, ale nechápu přesně způsob boje, který tady od výskytu kovídka vláda předvádí. Zbytek hádanky je mně ukryt v otázce samotné, no…

Nejlepší odpověď
Edison

Není nelegální nevědět, že seš přenašečem viru. Je ale nelegální vědět, že porušuješ opatření proti šíření.

Nechápeš způsob boje proti ŠÍŘENÍ viru? Bariérová a režimová opatření, sociální odstup. nic jiného nemáme.

Další odpovědi
lumirhorky

Jelikož žijeme ve společnosti kde je na prvním místě ekonomika a kde ti kdejaký podnikatel řekne, že ho nějací mrtví na koronavirus vůbec nezajímají, že by stejně dřív nebo později umřeli a že nejdůležitější je to, aby fungovala ekonomika, tak to zřejmě legální v tomto systému je. Co myslíš, jak se zachová v takovém systému člověk s hypotékou, který ví, že je nachlazený, ale nechce přijít o peníze kvůli nemocenské? Hodně štěstí na podzim všem

da ny

Je.
Jak může člověk řešit něco, o čem neví a domnívá se, že nemá.
Lidí, kteří roznášejí různé choroby, aniž by to věděli je dost.
Už léta si říkám, když vidím upatlané (mazlavé) tyče v MHD, špinavé nákupní koše apod., proč se pravidelně nemyjí/nedesin­fikují. Co vše na nich asi „sedí“

Snad se lidem více vštípily do podvědomí základní hygienické návyky.
Ono stačí sledovat ženy a hlavně muže po vykonání potřeb na WC, v restauracích, obchodech aj. Více jak 50% mužů si po použití WC neumyje ruce ani doma.
Ti, kteří si ruce umyjí však hned sáhnou na kliku dveří…..
Umýt si ruce po 2 hodinách i bez hrozby COVID19, by mělo být běžné.