akvidzerp

Je zaznamenaný rekord nejdelšího spánku?a naopak?

Jestli se dá udělat světový rekord ve spaní? A druhá otázka je naopak:Je nějaký rekord kolik vydržel nejdéle člověk nespat?

Nejlepší odpověď
annas

Rekord v nespavosti:

V roce 1965 si připsal sedmnáctiletý student Randy Gardner ve spánkové laboratoři přísně kontrolovaný rekord. Ten činil jedenáct dní, tedy přesně 264 hodin. Během pokusu občas halucinoval a čtyři dny trpěl utkvělou představou až charakteru bludu, že je slavný černošský fotbalista. Nakonec se ze všeho vzpamatoval a údajně žádné následky nikdy nepocítil. Zapsán v Guinessově knize rekordů.

http://www.osel­.cz/index.php?cla­nek=6189

Rekord v nejdelším spánku jsem nenašla, ale průměr se pohybuje kolem 20 – 24 hodin. Nebereme-li v úvahu Šípkovou Růženku.

Ale je zaznamenaný nejdelší hypnotický spánek na světě. Člověk spal před očima veřejnosti, pro 8 po sobě jdoucích dní. Tato událost byla vysílána ve Velké Británii a po celé Evropě. (Peter Powers – hypnotízér)

http://www.web­hostingtalk.com/show­thread.php?t=464892

Další odpovědi
manon

Tak prý: „Při pokusech, jak dlouho vydrží člověk nespat, vydržel dobrovolník nejdéle nespat 265 hodin, avšak nejdelší bdělost, která ještě neovlivní duševní výkon, se pohybuje okolo 36 hodin, po uplynutí tohoto času výkonnost nespícího jedince klesá.“

http://projek­t35.cz/media/pre­vence-a-zivotni-styl/Jednou-vetou.html

♥♥♥

Myslím si, že je to těžké posoudit, když člověk umře spí už navždy a když člověk nespí – tak ho bude bolet hlava, bude vidět, žec hci prostě spát, ale zvířata moho prospat i celou zimu, možná to najdeš v knize rekordů, kterou seženeš v knihkupectví nebo v knihovně.
Doplňuji:
omlouvám se za chyby..