FlAsh_7

Je zákonem stanovena minimální výše pachtovného, nebo záleží na dohodě mezi propachtovatelem a pachtýřem?

Odpovědi
Drap

Záleží na dohodě.

Pepa25

Není stanovena, je to čistě na dohodě. Pouze v případě smluv mezi spojenými osobami zákon požaduje dodanění na obvyklé ceny (např. pokud by firma propachtovala pozemek svému společníkovi za 1 Kč, aby nemusela platit daň, tak by finanční úřad stejně požadoval dodanění na úroveň obvyklého pachtu).