dudu

Je za vším Babiš a půjdeme ho lynčovat, nebo se lumpárna ukryvá jinde?

EET už pronikla do jídelních lístků. Pizza bude o 15 korun dražší, obědy o deset až dvacet
Mnohé restaurace od zítřka znatelně zvyšují ceny. Zákazníkům to vysvětlují tak, že si musí vydělat na dražší provoz, který podle nich přinesl systém elektronické evidence tržeb.
Někde za tím může být i další důvod: potřebují nahradit výpadek příjmů, které před spuštěním EET nepřiznávaly a tudíž nedanily.
„Zdražovat budeme. Bohužel to jinak udělat nejde. Co mám informace od jiných restauratérů de facto po celé Praze, tak to všichni vidíme stejně. V případě, že se náš stát snaží narovnávat podmínky, jako jsou v zahraničí, tak by měl myslet i na to, jaké tam jsou ceny. Jsou úplně někde jinde. Venku si dáte pivo za 4 eura, u nás za 40 korun,“
Přátelé nevím jak vy, ale já nemám slov!!

Nejlepší odpověď
Drap

Výmluva na drahý provoz vlivem EET je nesmyslná výmluva, zvláště pak u restauraterů z Prahy. Bylo logické očekávat podobný výsledek.
Nehledě k tomu že od zítřka se těmto restauratérům snižuje i DPH z 21 na 15 procent. Nikde jsem nezaslechl jediné slovo, že by o 6 % jídla někdo zlevnil. Těch 6 % by ve většině případů mohlo bohatě pokrýt náklady na EET. Pokud používám k výpočtu selský rozum, nemůže mi vyjít jiný výsledek.

Další odpovědi
orwell

Je zajímavé, že jakákoliv snaha o zprůhlednění finančních toků a omezení zlodějin končí vždycky stejně. Nesouhlasem a obrovským křikem. Pokud je umožněno lidské čeládce po nějakou dobu téměř beztrestně krást a živit se různými nekalými praktikami, bude pozdější nastolení pořádku ve společnosti, velmi složité a dlouhé, ne-li zcela nemožné.

Kura

Lynčovat ? Za co proboha ? Za to, že jsme poprvé za 25 let jako stát hospodařili se ziskem ? To je opravdu svinstvo, těch 70 miliard šlo přece krásně rozkrást a spávat na nich, že …

mosoj

Babiše si vážím. Jediný on našel odvahu do té zlodějny, která už přesáhla všechny únosné meze šlápnout. Vláda s tím samozřejmě souhlasí, ale proč si nezanadávat na Babiše a nějaký ten hnůj ze sebe nakydat na něj. Byl nejvyšší čas. „Soudruh“ štamgast halt doplatí na zloděje, nebo přestane být štamgastem.
Vydávám tak 50 paragonů ročně. Tiskárnu si koupím tu jednoduchou a nepoloží mně to. Nic zdražovat nebudu, paušál daně také nebudu volit. Platil bych 600 Kč daň, takhle nemusím žádnou, protože se vejdu do úlev. S vyjímkami nesouhlasím, nebo bych tu hranici ještě snížil, opravdu jenom pro ty příležitostné prodejce. Chtěli by je všichni.

Hlada

Není to vhodná forma protestu. Kdo zdražuje, v podstatě přiznává daňový únik. Velké restaurace už mají SW ke sledování toku peněz a materiálu zavedený kvůli vlastní kontrole, EET pro ně neznamená výrazné zvýšení nákladů.
Naprosto diametrálně odlišně jsou ale na tom malé hospůdky, ve kterých zisk nedosahuje ani základní slevu na poplatníka.

Kepler

Já se taky přikláním k tomu, že nejvíc řvou ty potrefené husy a těch je podle ankety asi třetina. Zbývajícím dvěma třetinám poctivým podnikatelům EET nevadí. V Maďarsku jede totéž a bez jakýchkoliv výjimek, žádné větší problémy tam s tím nemají.

ivzez

Babiš to jen řekl nahlas, stojí za tím
celá vláda, sám by to Babiš neprosadil.

Takže se dá říci, že i restauratéři mají,
co si zvolili…

Náklady na EET rozebírat nebudu,
kdo chce, najde si sám.

štamgast

Někdo jako tenhle zloděj Blbiš, teda soudruh Bureš, pardon vlastně Babiš mi za to nestojí.

suaeda

Podle mne je celé EET je hlavně k něčemu jinému. Velké ryby, které berou nejvíc těch se to ani nedotkne. Zajímavé je, že ČNB se zdražením počítala, protože před několika týdny avizovala nastartování inflace v ČR. A na tu čeká již hezkých pár měsíců. Takže kdo vydělá – erár, a kdo to vše zaplatí je nám všem jasné.