JohnCreek

Je z legálního a finančního hlediska v pořádku vložit cizí peníze na můj účet a pak mu je poslat?

Když rodinný příslušník nemá možnost snadno vkládat a já ano. Vložil bych je k sobě a pak mu je poslal. Je toto legitimní a dlouhodobě možné? Nemůže to pak případně dělat bordel, kdyby mi finančák kontroloval účet (např. kvůli daním, příjmům atd.)?

Nejlepší odpověď
Drap

Finančák tvůj osobní účet nebude zajímat.Bude ho zajímat účet podnikatelský, tedy ten přes který platby přijímáš a odesíláš.