Boy 13

Je wi-fi router/modem přenosný?

Chci se zeptat, když mám doma router, který strčím jen do zásuvky a mohu být na internetu, tak mohl by teoreticky fungovat i v lese, kde není mobilní signál? Příklad: jedu kolem v lese a potřebuji si zavolat, ale není zde mobilní signál, tak bych vytáhl wi-fi router (připojil h o přes powerbanku) a přes messenger si zavolal, lze to?

Nejlepší odpověď
Arne1

Ten router musí Internet odněkud brát. Doma to většinou bývá z kabelovky nebo z telefonního vedení – je v tom případě kombinovaný s datovým modemem. Obecně, samostatný router je zažízení které dostává Internet po počítačovém kabelu (v počítačové síti). Může existovat i kombinace s modemem pro mobilní síť. Ten jediný by mělo smysl přenášet – ale čím by sis pomohl ? Data máš snad i v mobilu, ne ?

Další odpovědi
autacek

A jak byse ten internet do toho modemu dostal? Leda že by byl na síti operátora, který tam pokrytí má, případně podporoval víc pásem, než tvůj telefon.

aliendrone

Jak píše Arne1 – router je nějak napojen k poskytovateli připojení. Obvykle kabelem nebo vzduchem – sítě mobilních operátorů nebo wifi. (pomíjím nepravděpodobnou možnost, že net se k tobě do routeru dostává zásuvkou 230AC, ostatně i v takovém případě si nemůžeš vybrat lecjakou zásuvku, ale jen tu, která je v dosahu vysílače, který to do sítě pere, ergo powerbanka je ti k ničemu) Takže pokud nemáš kabel, mobilní data nebo přímo nejsi v přímém pokrytí wifi signálu poskytovatele, más smůlu. ;)

No ne tak docela, pořád je tu satelitní internet, ale ten je velice zoufalý (s ohledem na cenu a podmínky [jako FUP apod.]) oproti klasičtějším způsobům připojení. :)