Lgee

Je vysoká cena elektřiny největším problémem českých domácností v současnosti?

Odpovědi
Bures_StB

Není.
Češi si v rámci programu Nová zelená úsporám zažádali o dotace, a na střechy svých domů si instalovali solární panely. Střecha plně pokrytá solárními panely více než pokryje energetickou náročnost domácnosti, a ještě zbyde na nabití dvou elekroaut. V zimě může být svit méně intenzivní, nicméně energii pro domácnost panely zajistí vždy. Přebytky navíc Češi prodávají do sítě. Češi si tedy rozhodně nemají na co stěžovat, minimálně co se výdajů na energie týče.

Gus_Fring

Nemyslím si, že je to tak závažné, jak to prezentují média. Ale přesto nevidím větší problém.

pusinka50

Pro nízkopříjmové domácnosti (osamělí důchodci, maminky, které jsou opravdu samoživitelky, mladí lidé s hypotékami apod.) to problém bude, jestli ceny elektřiny budou růst. A já myslím, že růst budou. K tomu zdražování PHM, potravin a dalšího zboží.

Drap

To co píše Bureš je nesmysl. U spousta omácností nelze použít a i když dostaneš dotaci musíš mít spoustu finančních prostředů pto realizaci.

pusinka50

Ad Drap: souhlasím s tebou.