mosoj

Je výbuch vrbětického muničáku teroristickou akcí ? Jak byl areál skladů zabezpečen ?

Věškerá munice byla určena pro kšefty legální i nelegální do celého světa. Co na to naše mírotvorná vláda ?
Doplňuji:
Lamalam. Protože to jsou " Odpovědi".cz.
Odpověď následuje většinou po otázce. Dík za fundovanou odpověď.

Nejlepší odpověď
Lamalam

A proč se na to vlády ptáš tady? Moc členů vlády sem asi nechodí.
Doplňuji:
Podle mě o terorismus nešlo, spíš lemplovství, nebo ještě pravděpodobnější zametání stop po nějakých podivných obchodech.

Další odpovědi
www

Fundovaně nelze zde na takovou otázku odpovědět hned z několika důvodů (vyšetřování teprve probíhá, nejsou dostupné info ap.) a proto se musíš ptát kompetentních orgánů, nebo si na jejich vysvětlení počkat.
Tedy jen soukromý názor: teroristická akce to nebyla.

Drap

Nebyla to teroristická akce. Jedinou příčinou je zřejmě „bordel“ v kontrole a to nejen u státu, ale i spousty soukromých firem, kterým stát dal možnost s tímto materiálem obchodovat.
Naše mírová vláda je v klidu, protože ona i ty soukromé firmy prodávají zbraně a munici na podporu demokracie.

Emefej

Terorismus to rozhodně nebyl, teroristé už by se k akci přihlásili a pro teroristickou akci jsou vhodnější jiné cíle s větším dopadem na obyvatelstvo. Zabezpečen byl areál asi špatně, když mohlo dojít ke dvěma výbuchům. Co na to vláda? Těžko říci, bylo by dobré zeptat se tehdejšího premiéra Zemana, proč v roce 2002 zprivatizoval muniční sklady (i když konkrétně tento byl zprivatizován až v roce 2011 za Nečase)..
Doplňuji:
Co vše bylo ve skladech ve Vtrběticích: http://www.li­dovky.cz/desit­ky-pum-tisic-tun-trhaviny-vime-co-bylo-ve-vybuchlych-skladech-1dy-/zpravy-domov.aspx?c=A141209­_182753_ln_do­mov_ogo#utm_sou­rce=clanek.li­dovky&utm_medi­um=text&utm_cam­paign=a-hlavnizpravyAs­loupec.clanky­.clicks

lota

Napadá mě jen odpověď – „kdo ví“.

střevo

I tam se dá tunelovat. Byl to jen dokonale naplánovanej, neprokazatelnej pojišťovací podvod. Jako první se musíš ptát na prachy, jako druhý na korupci státních zaměstnanců. Čím chudší země, tím víc problémů – víš jak fantastický to musí bejt na ukrajině?

KK1

Asi ne, nevím, lžeš jako Obrana lidu,nevím

Lamalam

střevo – prosím vyjasni mi mechanismus toho pojišťovacího podvodu. Imex Group neměla munici ve skladech pojištěnou, tak jak to tedy funguje? Jestli máš nějaké bližší podrobnosti, sem s nimi nebo raději rovnou podej trestní oznámení.

střevo

Vo co šlo teda jinýho? Než vo prachy? Ber verzi č.2 !

Emefej

O pojišťovací podvod určitě nešlo. První výbuch mohl být nešťastná náhoda, po druhém výbuchu už si to nemyslím. Spíš se výbuchem zametaly stopy po nějakém nelegálním prodeji.