marci1

Je vůbec možné, že 13leté dítě chce být nájemní vrah a vyvraždí celou rodinu ?

http://www.no­vinky.cz/zahra­nicni/amerika/310010-trinactilety-brazilec-vyvrazdil-rodinu-a-sel-do-skoly.html

Nejlepší odpověď
arygnoc

však sme si v 89om odzvonili slobodu.
je to jeho slobodná voľba.
podobne, ako jeho rodičov a celej súčasnej kultúry nechať z televízie stále tiecž krv.

mna viace dorazil prípad v maďarsku, kde 5 ročný chlapec pod vplyvom rozprávok umlátil mladšiu sestričku – myslel, že zasa ožije a budú si hrať ďalej.

Sme proste skazení. Vôbec sa nedivím, že mladí dnes majú vnímanie morálky (čo sa ešte smie a čo už nie) pokrivené (a vôbec nie trošku). A to vinou generácie rodičov.
Doplňuji:
huxa:
asi nechápete, že morálne hodnoty vašej babičky sú iné, ako vaše.
ja netvrdím, že za komunistov bolo lepšie (i keď si to myslím, lebo diktatúra panuje i dnes: diktatúra mamonu, peňazí, nenávisti, okmžitého ukojenia potrieb), ale ľudia si jeden druhého viac vážili, i práce iných ľudí (samozrejme, i vtedy existovali blbci), boli k sebe tolerantnejší, chápavejší.
I keď nie všetci, ale bolo ich viac, omnoho viac, ako dnes.

Je to problém posledných dvoch generácií.
Prvá sa nestihla naučiť žiť v nových pomeroch, druhá sa to ešte nenaučila (alebo nechce).
Sloboda totiž neplatí iba pre mňa, platí pre všetkých. Sloboda (právo na osobnú voľbu) je i ctiť slobodu druhých, nie iba svoju. a o tom to je.

Další odpovědi
zjentek

proč ne? Dávno už přišli na to, co toto chování stírání rozdílu mezi hrou a realitou způsobuje. Jsou to počítačové hry. Tím více, čím realističtější. A společnost to nechce změnit ..je to přeci bussines jako každý jiný, nelze přeci určité výrobce znevýhodňovat ..a tak příčinu neřešíme, řešíme následek, je to přesně jako u doktora, na vině je společnost, ne malé dítě

huxa

Jak vidíš, je. Ve 13 letech je člověk již dost způsobilí, takže to byl psychopat (to hned neznamená, že musí vraždit, jen to, že nemá jaksi city a vnímání morálky, toho co je „správné“ a „špatné“). Na toto měli rodiče přijít již v mládí. Dále je velmi těžké vyrůstat s rodičem policistou, natožpak s oběma rodiči policisty. Dále za tím určitě stojí naprosto laxní přístup s uschováváním zbraně-co vím, minimálně v ČR musí být zbraň umístěna v sejfu či jiném, zabezpečeném prostoru, nesmí se k ní dostat nikdo nepovolaný.
To, co uvádí arygnoc je přístup zase ob jednu generaci, zažívám to teď i u prarodičů-za komunistů bylo vše lepší (přestože pradědečka poslali do uranových dolů a celé rodině sebrali majetek), dneska není už pro mladé lidi práce, ty děcka jsou čím dál drzejší, apod., jen doufám, že mě toto nepotká :)
zjentek zase vzal až moc k srdci masáž od Novy, že hry jsou velmi zlé a škodí dětem :) určitě mi hlavně ti starší potvrdí, že jako malí se setkali se sekáním žížal, týráním koček, šikanou odlišných dětí, apod. Toto jsou vážně tak zanedbatelné věci, že se musí řešit krvavé hry, které mají na sobě i upozornění, od jaké věkové hranice jsou přístupné? Mnozí rodiče to tak asi neberou, ale když svému dítěti koupí hru, která je od osmnácti let, je to dá se říct stejné, jako by mu podali láhev vína či cigaretu.

www

Pokud společnost díky zvolenému a zatím nepropracovanému režimu morálně upadá, je možné naprosto vše.
V dnešní kapitalistické společnosti je totiž morálka až druhořadý, ‚nepodstatný‘ pojem. K tomu pak patří vše, co s morálkou souvisí. Od úlohy státu, přes výchovu ap.
Je to tedy možné.

anonym

Proto jsem pro trestní odpovědnost už od 14 let. Oni ví co činí a nepřizpůsobivý je i nabádají, protože PČR to odloži pro věk, místo aby to dala přestupkovému orgánu.

Demka

Tak nejspíš už jo…

bolak

Já chtěl bejt pomeranč.

Děda Louda

Odpovídá to rozumu třináctiletého. Patrně si zafixoval, že bude najímat sám sebe, aby na tom netratil a slušně si vydělal. Mě to nějak nebere.

ladaadal

Klídek, moje neteř byla od 12ti rozhodnutá, že bude kurva, protože se pěkně oblékají a malují. Přešlo jí to stejně jako skoro všechny děti. Já chtěl být popelář, řezník a kamioňák.

marci1

ad „bolak“ promiňte, ale moje otázka nebyla v kategorii „zábava“. S tímto tématem se mi opravdu nezdá vhodné vtipkovat ( i když mám legraci ráda ). A docela mi to připadá i nevkusné, když někdo položí seriózní otázku a odpovědi jsou na „velmi vtipné úrovni“ . V kategorii „zábava“ se „snažím“ odpovídat také vtipně.